DIF dominantno do prve pobede u seozni

1020

Košarkaši Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje su ubedljivo savladali ekipu Više politehničke škole rezultatom 92:39 (23:8, 21:10, 24:7; 24:14) i tako istakli ozbiljnu kandidaturu za osvajanje titule. Momci sa Košutnjaka su samo na početku utakmice imali manjih problema kada je ekipa Politehnike povela sa 8:2, od tog trenutak ekipa DIF-a je napravila neverovatnu seriju od 30:0 i prelomila utakmicu u svoju korist.

Igrači Politehnike su bolje otvorili meč i uvodna dva minuta su u potpunosti pripali njima, a kao rezultat toga je bilo vođstvo od 8:2. Međutim, posle uvodnih promašaja košarkaši FSFV-a su zaigrali mnogo čvršće u odbrani, a to je dovelo do postizanja lakih poena iz tranzicije ali i do sigurnosti prilikom šutiranja otvorenih trojki. Rezultat dobre igre ekipa DIF-a doveo je do serije od 30:0 kojom su prvo sustigli rezultat, a potom napravila i ključnu prednost koja se samo povećavala u nastavku utakmice. Period bez postignutog koša košarkaša sa opštine Zvezdara je trajao sve do sredine druge četvrtine kada je “post” prekinu najraspoloženiji igrač u ekipi Politehnike Andrejević. Nastavak donosi nešto bolju igru ekipe sa opštine Zvezdara pa su momci postigli više poena nego u prethodnih 15 minuta igre, 10. Na poluvreme se otišlo sa rezultatom 44:18 u korist FSFV-a. Najefikasniji u prvom poluvremenu u ekipi DIF-a bio je Zdravković sa 15 poena, dok je na drugoj strani Andrejević sa 8 poena.

Andrejević N.

Nastavak donosi istu sliku na terenu gde su se igrači DIF-a pitali za sve, a razlika je nastavila samo da raste pa je na kraju trećeg perioda iznosila 43 poena. Ovu četvrtinu obeležilo je nekoliko atraktivnih zakucavanja u režiji  Boškovića, dok se igra košarkaša sa Zvezdare upotpunosti raspala i nije se znalo ko šta radi, napadi su se završavali posle jednog dodavanja i to uglavnom promašajem sa distance dok u odbrani nisu bili agresivni.  Ekipa FSFV-a je  sa druge strane postizala poene uglavnom posle tranzicije i otvorenih trojki, a najefikasniji su bili braća Popović sa po 8 postignutih poena. Rezultat na kraju ove deonice iznosio je 68:25.

U poslednju četvrtinu se ušlo bez ikakve rezultatske neizvesnosti, tako da su se košarkaši DIF-a malo opustili i dozvolili protivnicima da postignu 14 poena, a najefikasniji u ovoj četvrtini u ekipi Politehnike bio je Šijan sa 8 poena. Međutim momci sa Košutnjak su u ovoj četvrtini ipak došli do najveće prednosti na utakmici i to poenima Boškovića, a ona je iznosila 55 poena. Na kraju konačan rezultat ove utakmice iznosio je 92:39.