Derbi pripao Saobraćajnom fakultetu

656

Ekipa Saobraćajnog fakulteta nadigrla je kolege sa Građevinskog fakulteta rezultatom 20:17 (10:11) u sedmom kolu Lige Univerziteta u Beogradu. Preokretom u drugom poluvremenu igrači Saobraćajnog uspeli su da povedu, a predvodio ih je Šmigić sa zabeleženih sedam golova. Na suprotnoj strani Kasalović je postigao isti broj golova.

U prvih nekoliko napada nisu se najbolje snašli saobraćajci dok su građevinari upisali dva gola. U nastavku se igralo gol za gol, dok su golmani na obe strane dobro radili svoj posao. Šmigić je u 10 minutu kroz sedmerac uspeo da izjednači rezultat na 5:5. Nastavljena je igra gol za gol do rezultata 8:9 i pored dve odbrane golmana saobraćajaca Kasalović je u trećem napadu ipak uspeo da upiše deseti gol svoje ekipe. U spodlednjih tri minuta rukometaši iz ulice Vojvode Stepe postigli su dva gola dok su građevinari ubacili još jedan pa su na pauzu otišli pri rezultatu 10:11.

18 Popović

Građevinari su startovali drugo poluvreme sa igračem manje, ali je Kasalović ipak uspeo da postigne gol i uveća prednost svog tima. Dok su na suprotnoj strani Petrešević i Mlađenović uspeli da izjednače rezultat, a Ćirić donese prvo vođstvo saobraćajcima  (13:12). Usledilo je isključenje Petreševića iz redova Saobraćajnog fakulteta, pa su u narednih četiri minuta igrali sa igračem manje. U nastavku su građevinari konsolidovali svoje redove i prikazali nešto bolju igru kojom su uspeli da izjednače rezultat u 36 minutu (17:17).  Poslednjih četiri minuta u potpunosti je pripalo rukometašima Saobraćajnog fakulteta. Čvrsta odbrana i uspešno realizovani napadi omogućili su im tri gola i ubedljivu pobedu u završnici utakmice (20:17).