Derbi kola pripao filozofima

571

Pobedom od 2:0 (25:23, 25:18) nad Stomatološkim fakultetom, odbojkaši Filozofskog fakulteta upisali su novu pobedu i tako potvrdili da će i ove sezone biti u trci za najviše odličje.

Meč je otvoren prvim tempom filozofa Petkovića. Blokom a zatim smečom po paraleli Vidojevića, filozofi su poveli rezultatom 5:4. Isti igrač je nešto posle poentirao za 6:5. Stomatologe su predvodili Miljković i kapiten Božović koji su sve vreme svoj tim držali u igri. Upravo je levoruki Miljković bio precizan po dijagonali i tako smanjio prednost rivala na 9:7. Poenima Buculjevića, odbojkaši Filozofskog fakulteta sredinom seta povisili su na 12:9. Međutim, stomatolozi se nisu predavali. Ubrzo su, predvođeni dobrim servisima Zimonjića izjednačili na 12:12. Kapiten filozofa, Buculjević, opet je bio u žiži. Tri puta je poentirao i doveo svoj tim u vođstvo od 19:16. Nakon kratkog predaha koji su zatražili, stomatolozi su zaigrali nešto bolje. Poenima Miljkovića i Božovića prišli su na svega poen zaostatka (19:18). Ipak, da do neizvesne završnice ne dođe, pobrinuo se koretkor filozofa Vidojević, koji je krajem seta vodio svoj tim (24:21). Servis greškom Prvulovića, odbojkaši iz Čika Ljubine rezultatom 25:23 osvajaju prvi set.

Pavlović O.

Podjednaka rezultatska neizvesnost viđena je i u drugom setu. Filozof Konstantinović je prošao prvi tempo za 1:1. Tim stomatologije se i u ovom delu oslanjao na raspoloženog Miljkovića i kapitena Božovića, koji su pogađali za vođstvo od 5:3. Filozof Kovačić je za 6:6 prošao kuvanje. Greškom rivala, tim Filozofskog fakulteta je došao do novog izjednačenja (10:10). Tim rezultatom otišlo se i na prvi tajm-aut u drugom setu. Nakon njega, odbojkaši iz Starog grada zaigrali su nešto bolje (12:10). Poenima Buculjevića i Vidojevića, ali i požrtvovanom intervencijom Petkovića, tim filozofije je poveo rezultatom 18:14. Tada su stomatolozi zatražili kratak predah. Ipak, pauza im nije mnogo pomogla. Vidojević je, kao i u finišu prvog seta ponovo bio na vrhuncu zadatka i smečom po paraleli povisio na 22:17. Pri rezultatu 23:17, crveni karton je zaradio stomatolog Popović čime je svojim rivalima doneo sedam meč lopti (24:17). Servis greškom Radivojevića, ekipa filozofa je rezultatom 25:18 odnela važnu pobedu za dalji tok takmičenja.

Statistika: Filozofski fakultet Stomatološki fakultet
Poeni iz igre 29 23
Poeni iz bloka 2 1
As 5 2
Servis greške 7 5
Greške iz igre 8 9

Jedan od iskusnijih u redovima Filozofskog fakulteta, Konstantinović, istakao je da je zadovoljan pobedom uprkos ne toliko dobroj igri svog tima. „ Mogli smo i bolje da odigramo. Ipak, na kraju smo utakmicu priveli u našem stilu i ostvarili novu pobedu. Idemo dalje, korak po korak. Trudimo se da  dignemo formu za drugu fazu takmičenja“, istakao je Konstantinović.