Dan 3: Mađari ,,potopili” Makedonce! Hrvati na pesku još uvek bez pobede!

214

U Kopru su u utorak nastavljena takmičenja na Evropskim prvenstvima u odbojci na pesku i vaterpolu. U jutarnjim časovima vaterpolisti su obavili treninge, dok se na drugom turniru nastavila grupna faza takmičenja.

Prednost da otvore program, ovaj put pripala je momcima. Kamil Radžikovski samo je potvrdio dobru igru od prethodnog dana i odveo je svoj Univerzitet iz Poznanja u narednu fazu sa maksimalnim učinkom u grupi, dok igračima iz Rige predstoji nešto teži put do završnice. Na terenu 2, domaća Primorska izgubila je sa 2:0 od Moldavija Univerziteta, a isti rezultat bio je i u duelu austrijskog Linca i izraelskog Ben Gurion Univerziteta. Potom je usledio i ,,Jugoslovenski derbi”. Odbojkaši iz Maribora sa lakih 2:0 (21:15, 21:8) savladali su Nort iz Hrvatske, dok je isti rezultat bio i u duelu Litvanskog Univerziteta za sport i tima iz Atine (21:7, 21:11). Veoma neizvesno bilo je u susretu između Graca i Tuluza. Oba seta igrana su na razliku, a više koncentracije u završnici imali su Francuzi, došavši tako do druge pobede na turniru. Od ostalih pet mečeva jutarnjeg programa dva su otišla u treći set. Belgijski Univerzitet Haselt preokrenuo je na 2:1 protiv Minhena, međutim to nije pošlo za rukom i igračima turske Manise, koji su u odlučujućem setu poraženi od Frankfurta sa 15:13. Do pauze odigrano je i tri meča u konkurenciji devojaka, a najneizvesnije bilo je u susretu Petro Mohila Univerziteta i Univerziteta iz Grenobla koji su Ukrajinke rešile u svoju korist rezultatom 2:0 (21:18, 24:22).

Po povratku sa pauze usledio je derbi začelja u grupi C. U borbi za 3. mesto sastale su se odbojkašice Alto Univerziteta iz Finske i odbojkašice iz Vroclava. Finski tim poveo je sa 1:0 zahvaljujući preciznim servisima Venle Varale, međutim u nastavku usledile su greške i Poljakinje su poravnale rezultat. Odlučujući set obilovao je greškama oba tima, a na kraju bilo je 15:12 za Alto. U istoj grupi sastale su se i igračice Češkog Tehničkog Univerziteta iz Praga i Univerziteta iz Klermona. Francuskinje su odnele pobedu sa 2:0 (21:10, 21:17). U ostalih 7 utakmica kod devojaka 6 je završeno u dva seta. Samo su Lajpcig i ruski Univerzitet za električnu tehnologiju igrali odlučujući set, a trijumfovale su Nemice sa 17:15. Potom je uveče odigrano i još 10 utakmica u muškoj konkurenciji. Od 19h na dva terena istovremeno nastupili su hrvatski predstavnici. Riga je bila bolja od Norta u grupi B, dok je Grac slavio protiv Zagreba. Oba meča završena su sa 2:0.

Po završetku utakmice sa Austrijancima, odbojkaš Univerziteta iz Zagreba Martin Kalinić čestitao je protivnicima na pobedi: ,,Bilo je vruće. Protivnici su bili odlični. Dali smo sve od sebe. Sutra je novi dan pa ćemo videti za dalje”, poručio je Kalinić.

Dva duela izraelskog Tehnikona nisu odigrana, te su bez borbe pobede ostvarili Atinjani i Cirih. U poslednjoj utakmici dana pobedu je odneo i Univerzitet iz Frankfurta, a nakon poraza od Nemaca igrač Univerziteta iz Vageningena Džordž Agorastos govorio je o svojim utiscima o turniru:

,,Turnir je veoma lep, veoma lepa je atmosfera. Ima mnogo ljudi iz celog sveta i lepo je što možemo upoznati jedni druge. Nivo takmičenja je veoma visok, ima i profesionalnih odbojkaša. Danas smo igrali sa timom iz Nemačke, sa Frankfurtom. Veoma jak su tim. Srećan sam što smo možemo da uđemo u TOP15 i zadovoljni smo našim nastupom”, rekao je Agorastos.

Na vaterpolo turniru odigrana su ponovo dva meča. Biznis škola iz Budimpešte ni malo nije štedela vaterpoliste iz Skoplja. Konačan rezultat bio je 32:0 u korist Mađara, a najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Andraš Garanši sa 10 golova. U drugoj utakmici, poljski Lođ uspeo je da nadoknadi 0:3 iz prve četvrtine i na kraju trijumfuje u susretu sa domaćom Primorskom. Na kraju je bilo 13:7, a sa 4 gola titula MVP-a pripala je Pjotru Mihalskom. Univerzitet iz Ahena bio je slobodan.

Prethodni tekstDan 4: Poznati svi četvrtfinalisti