Dabl-dabl Vukobratovićeve za finale učiteljica!

640

Košarkašice Učiteljskog fakulteta pobedile su u drugoj polufinalnoj utakmici Lige Univerziteta u Beogradu ekipu Pravnog fakulteta rezultatom 62:58 (15:13, 16:17, 9:13, 22:15). Dramatičan duel od prve do poslednje sekunde odigran je u hali ,,Radivoj Korać”, a finale ,,Bebama” donela je Sanja Vukobratović, koja je ubacila više od polovine poena svog tima.

Nedeljni popodnevni okršaj otvorio je tandem učiteljica Novaković-Skrlatović. Novakovićeva je upisala četiri poena, dok je Skrlatovićeva dva puta asistirala u uvodna tri napada svoje ekipe i postavila rezultat od 6:2. Uzvratile su pravnice trojkom Mladenovićeve na asistenciju Vujaševićeve, a ista igračica nakon uspešnog dodavanja upisala je i svoje prve poene na susretu. Narednih pet poena bili su njeno delo i pravnice su preokrenule rezultat (6:10). Serija pravnica od osam poena bila je znak za tajm-aut učiteljica sredinom četvrtine. Nakon kratke pauze, koja je očigledno prijala učiteljicama, na scenu je stupila Vukobratovićeva i sa pet vezanih poena izjednačila rezultat (11:11). Do kraja kvartala nastavile su košarkašice i jedne i druge ekipe da poentiraju i na prvi veći odmor otišlo se pri rezultatu 15:13 u korist učiteljica.

Kao i prvu, i drugu deonicu otvorili su poeni Novakovićeve, nakon promašaja pravnica za tri poena. Loš start četvrtine pravnica rezultovao je vođstvom učiteljica od +8 i već na početku trećeg minuta otišlo se na tajm-aut (21:13). Po povratku na parket, uspele su pravnice da se vrate u utakmicu serijom od 6:2, a u tim trenucima opet se istakla poenima i asistencijom Vujaševićeva (23:19). Šuterski raspoložene bile su košarkašice i jedne druge ekipe, te je do poluvremena viđeno još poena. Mladenovićeva i Vidakovićeva pogodile su trojke za Pravni, dok je na drugoj strani uzvratila ,,bez koske” van linije 6,75 Skrlatovićeva. U poslednjem minutu, Mladenovićeva je polovičnim bacanjima ponovo preokrenula rezultat, međutim da učiteljice na poluvreme ipak odu sa prednošću pobrinula se Vukobratovićeva pogodivši dvojku za 31:30.

Treća četvrtina počela je promašajima oba tima. Izgledalo je kao da je šut stao i jedne i druge, nakon velikog broja poena viđenih u prvom poluvremenu. Međutim, bilo je to kratkog maha i ubrzo su poeni ponovo krenuli ,,da se ređaju kao na traci”. Perišićeva je ubacila trojku za Učiteljski, a novi egal postavila je Vidakovićeva (34:34). Ekipe su se smenjivale u vođstvu u tim trenucima – Prvo je Vidakovićeva dovela Pravni u vođstvo, da bi potom Perišićeva vratila prednost učiteljicama svojom drugom vezanom trojkom. Poslednji minuti ipak su pripali pravnicama. Učiteljice su promašile nekoliko otvorenih šuteva i izgubile tri lopte, što su protivnice iskoristile i u poslednju deonicu otišlo se sa vođstvom Pravnog fakulteta od 43:40, nakon što je Vidakovićeva sa poludistance pogodila za dva.

Dragana Perišić 10  Sanja Šaula 15

Tri razlike na semaforu pred ulazak u poslednjih osam minuta nagoveštavalo je da publiku očekuje neizvesna završnica polufinala. Tenzija je još više porasla nakon oba promašena bacanja Novakovićeve i pravnice su dobile šansu da dodatno uvećaju prednost. Vujaševićeva nije iskoristila priliku da svom timu donese osetniju prednost i ponovo se ušlo u seriju naizmeničnih pogodaka na obe strane. Nakon tajm-auta u četvrtom minutu, došle su učiteljice do novog izjednačenja. Vukobratovićeva je trojkom podigla publiku na noge i postavila rezultat 45:45, međutim vratila je Vidakovićeva predonst svom timu i otišlo se na novi predah sa prednošću pravnica. Poslednja četiri minuta obeležila je najneizvesnija, a možda i najkvalitetnija košarka u čitavoj dosadašnjoj sezoni. Vidakovićeva i Mladenovićeva morale su pre isteka vremena da napuste parket zbog po pet faulova, i pravnice su ispunile bonus. Čak pet puta u poslednja dva minuta našla se Vukobratovićeva na liniji penala, a sa osam od deset pogođenih šuteva sa te pozicije prebacila je svoj trideseti poen. U međuvremenu, Perišićeva i Vidakovićeva razmenile su trojke, učinivši završnicu još efikasnijom. Imale su pravnice šansu preko Vujaševićeve da dođu do izjednačenja i produžetka u poslednjih dvadesetak sekundi, međutim Vukobratovićeva je otklonila sve dileme oko pobednika postavivši konačan rezultat od 62:58.