Čvrsta odbrana rukometašica vredna polufinala!

194

Rukometašice Univerziteta iz Beograda u četvrtfinalnoj utakmici igara u Koimbri savladale su nemački Univerzitet primenjenih nauka za policiju i javnu administraciju rezultatom 29:26 (17:13). U utakmici sa velikim brojem isključenja i kartona, srpske predstavnice stekle su prednost na samom početku meča i do kraja su uspele da je sačuvaju. Ovom pobedom naše igračice plasirale su se u polufinale i ostaju u borbi za medalju na igrama u Koimbri.

Naše predstavnice nešto su oštrije ušle u meč i već u prvom minutu sudije su pokazale žuti karton Stojiljkovićevoj, a nakon toga Kanert je pogodila za prvo vođstvo Nemica (0:1). Uzvratile su na drugoj strani Stojiljkovićeva i Đurakovićeva sa dva brza gola (2:1) i to je nateralo nemačke rukometašice da zaigraju grublje u odbrani. Usledila su dva žuta kartona koje su dobile Amos i Hene, a Cvijanovićeva je oba puta nakon tih faulova realizovala udarce sa sedam metara (4:1). Stečenu prednost srpski tim održavao je bez problema sve do osmog minuta, kada su Hene i Kanert smanjile na samo jedan gol zaostatka i to je bio znak da naše devojke zatraže tajm aut (8:7). Ni predah nije pomogao Beogradskom univerzitetu, pa su Nemice preko Kemler uspele da izjednače (9:9). Bile su nervozne u tim trenucima igračice iz Beograda što se videlo nakon isključenja Stojiljkovićeve i žutog kartona koji je dobila Đurakovićeva, ali na sreću naših igračica Univerzitet iz Nemačke nije znao to da iskoristi. Nakon isteka dvominutne kazne, usledilo je buđenje i nova serija našeg tima koju je predvodila sa dva pogotka Cvijanovićeva i novo vođstvo od tri gola razlike (12:9). Na semaforu je ostalo još pet minuta do poluvremena kada su se rukometašice Beogradskog univerziteta ponovo našle u situaciji da igraju sa igračicom manje, nakon prekršaja koji je napravila Stojiljkovićeva. Našoj rukometašici bilo je to drugo isključenje, a ovaj put Platen gaje iskoristila i smanjila rezultat (14:12). Do kraja prvog dela srpska ekipa ipak nije dopustila izjednačenje protivnicama i još jednim pogotkom Cvijanovićeve sa sedam metara otišla je na odmor sa prednošću od 17:13.

Početak nastavka u redovima HfPV univerziteta obeležila je Amos sa četiri pogotka, vrativši tako svoj tim u igru (20:17). Nakon izgubljene lopte naših rukometašica, Nemice su u jedanaestom minutu došle i do šanse da smanje na samo gol zaostatka, ali je šut Amos zaustavila Stranjanac (20:18). Sredinu drugog poluvremena obeležile su čuvarke mreže u obe ekipe, koje nisu dozvolile veliki broj golova u tom delu susreta. U sedamnaestom minutu Kneževićeva je uspela da pogodi za Beogradski univerzitet, ali već u narednom napadu uzvratila je Šnajder (22:19). Na deset minuta do kraja Kneževićeva je isključena, a najraspoloženija rukometašica u redovima HfPV univerziteta Amos, bila je precizna sa linije sedam metara (24:20). Sa tribina i sa klupe su u tim trenucima stizali saveti našem timu da zaigraju čvršću odbranu ne bi li u završnici sačuvale prednost, a naše predstavnice na terenu to su i učinile. Iz čvrste odbrane usledila su i dva gola, preko Radovićeve i Stojiljkovićeve, a  Švab sa dva vezana gola nije mogla sama da nosi Nemice do izjednačenja (26:22). Radovićeva je na tri minuta do kraja dobila još jedno isključenje za Beogradski univerzitet, smanjile su Kanert i Platen na minus dva (28:26), ali više nije bilo vremena za izjednačenje. Poslednji gol na utakmici postigla je Stojiljkovićeva za 29:26 i polufinale u kojem će igrati rukometašice Univerziteta iz Beograda.

Najefikasnija igračica Univerziteta iz Beograda na ovoj utakmici bila je Kristina Cvijanović sa sedam pogodaka, a Stojiljković Danica postigla je šest. U poraženoj ekipi Univerziteta HfPV iz Nemačke najviše puta pogađala je KristinAmos, najefikasnija igračica susreta sa osam pogodaka, a pratila ju je Lena Kanert koja je dodala još sedam.

Rukometašice Beogradskog univerziteta u polufinalu će se sastati sa Univerzitetom AiX iz Marseja iz Francuske, a taj duel biće na programu u sredu od 18:00 časova po lokalnom, odnosno 19:00 časova po srednjoevropskom vremenu. Drugi polufinalni par čine holandski Univerzitet iz Nejmegena i pobednik susreta Univerziteta iz Rijeke i Sportskog univerziteta iz Kelna iz Nemačke.

Prethodni tekstDominantne rukometašice za četvrtfinale u Koimbri!