Burić vodio FON do preokreta

339

Odbojkaši Fakulteta organizacionih nauka savladali su kolege sa Mašinskog fakulteta rezultatom 2:1 (21:25, 25:16, 15:13) u okviru trećeg kola Lige Univerziteta u Beogradu u sali „Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja“. Burić sa trinaest, kao i Vereš i Jeković sa po osam poena, vodili su tim sa Voždovca do pobede, dok je na drugoj strani Stanojlović zabeležio devet poena.

Strpljivom igrom mašinci su rano stekli veliku prednost od pet poena (2:7). Usledile su dve precizne paralele Jekovića i Vereša, što je uz dve greške protivnika bilo dovoljno za spuštanje zaostatka na minimum (6:7). Mašinski nije dozvolio dalje topljenje prednosti, Nešovanović je bio raspoložen i rezultat se konstantno kretao između jednog i tri poena u njihovu korist. As i još jedan precizan smeč Stanojlovića pokrenuli su ključnu seriju, tako da je tim iz „Kraljice Marije“ došao do maksimalnih plus šest (12:18). Ekipa FON-a nije želela olako da pusti set „niz vodu“ i ubrzo su vratili utakmicu u egal (20:21). Ipak nisu uspeli da istraju do kraja, pad koncentracije iskoristio je Mašinski da završi set u svoju korist (21:25).

S.Ivanović
Uvodni deo drugog perioda igre podsećao je na početak duela. Mašinci su čekali priliku i najmanju grešku kažnjavali, tako da su već početkom seta stekli prednost od 5:10. Nije dugo potrajala to vođstvo, nekoliko brzih grešaka donelo je FON-u prvi put prednost u  setu (14:13). Tada je Burić sa nekoliko nezgodnih servisa prelomio u korist svog tima. Mašinski fakultet je osvojio samo tri poena do kraja seta, koji je blokom zaključio Glavinić za izjednačenje u setovima (25:16).

U istom ritmu započet je treći set. Od uvodnih 3:0 Voždovčani su održavali ubedljivu prednost zahvaljujući Buriću i Jekoviću. Dušić je pokušavao da vrati mašince u život, ali razlika je rasla iz poena u poen do najvećih 12:6. FON je iskoristio tek petu meč loptu nakon što je Dragović pogrešio prilikom servisa, za konačnih 15:13 i 2:1 u setovima.

Statistika: Fakultet organizacionih nauka Mašinski fakultet
Poeni iz igre 28 21
Poeni iz bloka 4 5
As 4 6
Servis greške 11 9
Greške iz igre 11 16

Utiske i očekivanja od nastavka sezone izneo je Branko Burić, odbojkaš Fakulteta organizacionih nauka. „Mala zbrka u prvom setu nas nije omela. Posle se sve odigralo odlično po nas, izuzev samog kraja. Očekujem bolje igre u nastavku sezone kada se uigramo“, istakao je Burić.

Posle tri odigrana kola Fakultet organizacionih nauka i Mašinski fakultet imaju po jednu zaostalu utakmicu i identičan skor, po jednu pobedu i poraz.