BU na pogon Popovića do pobede protiv Žežiang Univerziteta

342

Reprezentacija Sportskog udruženja Univerziteta u Beogradu odigrala je prvu ovosezonsku utakmicu, protiv gostiju iz Kine i slavili rezultatom 86:83.

Bez obzira na rezultat, naši momci su relativno lako došli do prve pobede u ovoj sezoni. Podatak koji to najbolje pokazuje je da su gosti vodili samo dva puta na meču, u prvoj četvrtini pri rezultatu 10:9 i početkom drugog poluvremena kada je rezultat bio 51:50. Uz to, Beograd bi nakon svakog vođstva gostiju pravio serije i dolazio do dvocifrene razlike. Trener ekipe Nikola Jović je imao dovoljno prostora da rotira svih 12 igrača i vidi na koga može da računa u narednim izazovima.

Najbolji pojedinac meča bio je as Poljoprivrednog fakulteta i MVP prvenstva Srbije u basketu 3×3 Ivan Popović sa 28 postignutih poena, dok je Bogdanović zabeležio 17 poena.

“Nažalost, zbog obaveza igrača koji igraju Prvu ligu nismo bili u mogućnosti da okupimo najjači sastav” – rekao je trener Univerziteta u Beogradu Nikola Jović – “Ali to nam je dalo prostora da probamo neke mlađe igrače i vidimo da li na njih možemo da računamo u budućnosti”. O kvalitetima protivnika, trener Jović bio je iskren “Ekipa iz Kine nije mogla da nam parira na taktičkom i tehničkom planu. Ipak, za svaku pohvalu je njihova želja i agresivnost. Zasluženo su četvrti u Kini”, zaključio je Nikola Jović.

Prethodni tekstMinimalna pobeda doktora
Naredni tekstTodorović koban za mašince
Apsolvent psihologije na Filozofskom fakultetu u Beogradu. Sportsko novinarstvo mi je hobi već par godina i od osnivanja sajta sam u Sportindeksu. Dišem za fudbal, navijam za dobru igru i puno golova (zvanično), a strani su mi samo borilački i auto-moto sportovi. Slobodno možete da mi se obratite na mail nenad.ruzic@sportindeks.rs, rado ću vam odgovoriti. Sportski pozdrav.Moji tekstovi