Brzi voz “udario“ ITS: Železničari obezbedili kartu za polufinale

490

Poslednji četvrfinalni duel odigran u Posco Areni pripao je futsalerima Visoke železničke škole. Železničari su rutinski trijumfovali protiv kolega sa Visoke škole  ITS, rezultatom 6:2 (3:1) i tako se zasluženo plasirali među četiri najbolja tima USSB lige.

U uvodnim minutima utakmice, iako golova nije bilo, uzbuđenja ispred oba gola nije manjkalo. Nešto opasniji bili su Železničari – koji su prvi zapretili preko Stankovića, ali je njegov pokušaj odbranio, golman ITS-a, Francuski. Sa druge strane Macanović je bio neprecizan. Nastavile su obe ekipe da igraju beskompromisno i da jurišaju na protivnički gol, međutim i dalje nije bilo pogodaka. Da ne bude tako, pobrinuo se Milić. Igrač Visoke železničke škole sa lakoćom je primirio pas i u maniru vrsnih napadača, bocnuo je loptu i nadmudrio golmana ITS-a za vođstvo svoje ekipe. Usledio je novi nalet napada Železničke i to im se ponovo isplatilo. Stanković je presekao loptu u opasnoj zoni, snažno šutirao i pogodio od stativu za 2:0. Već u sledećem napadu stigao je odgovor ITS-a, iz vrlo teške pozicje Jaćović je efektno zatresao mrežu i smanjio zaostatak. Ipak bolju igru Železničara potvrdio je Sekulić, minut pre kraja prvog dela igre – 3:1.

Stanić

Nastavila je Železnička i u drugom poluvremenu da igra napadački futsal i nisu se povlačili uprkos prednosti od dva gola razlike. Nije im dugo trebalo da stvore novu šansu, Sekulić se oprobao sa distance, ali je sigurno intervenisao Francuski. Na nesreću ITS-a, u narednom napadu njihov golman nije mogao da ih spasi. Nakon loše reakcije odbrane, Stanković je asistirao ka Gajiću koji je povisio na 4:1. Krenuo je ITS na sve ili ništa i sa golmanom u polju probao je da se vrati u meč, međutim nisu uspevali da organizuju kvalitetne napade. Prazan gol protivnika umeli su da iskorite Železničari, Stanković je oduzeo loptu i sa više od pola terena pogodio za 5:1. Pitanje plasmana u polufinale ovde je praktično bilo rešeno i pogodak Krstića za 6:1 nije imao veliku važnost. Konačan rezultat i tačku na ovaj četvrfinalni duel postavio je Kostić, posle loše reakcije golmana ITS – 6:2.

Strelac četvrtog gola za Višu železničku školu, Stefan Gajić veruje da njegov tim ima kvalitet da ide do samog kraja takmičenja: „Nismo se nadali da će biti ovako lako, ali verovali smo u sebe. Imamo sada dobru ekipu koju gradimo evo već dve godine, tako da očekujemo veliki uspeh i nadam se da ćemo doći do finala. Mislim da je timski duh presudio i da ćemo upravo zahvalujući njemu doći u priliku da se po prvi put borimo za trofej“, rekao je Gajić.

Prethodni tekstFilolološkinje rutinski do finala
Naredni tekstSingidunum slavio protiv IKT-a
Studiram novinarstvo na Fakultetu političkih nauka. Obožavam plemenitu igru poznatu kao fudbal od kad znam za sebe. Želja mi je da postanem sportski novinar i da izveštavam sa utakmica Crvene zvezde u Ligi šampiona.