Bronzane Foke

323

Odbojkašice Ekonomskog fakulteta savladale su koleginice sa Fakulteta organizacionih nauka rezultatom 3:1 (21:25, 25:12, 28:26, 25:22) u borbi za treće mesto lige Univerziteta u Beogradu. Foke je predvodila Stojkovićeva sa upisanih 16 poena, dok je na drugoj strani Protićeva zabeležila devet poena, a Stevanovićeva šest as servisa.

Serijom od 5:0 devojke sa FON-a započele su pohod ka bronzanoj medalji, na suprotnoj strani Markovićeva je vezala četiri servisa i smanjila zaostatak svog tima. U nastavku se igralo poen za poen do rezultata 9:8. Servs greška Radmilovićeve i na suprotnoj strani as servis Nikolićeve omogućili su tri poena prednosti devojkama iz ulice Jove Ilića (11:8). Identične akcije u narednim poenima ovoga puta završile su se u korist Foka. U nastavku se se poeni postizali u mini-serijama. Odbojkašice EKOF-a su dijagonalom Bjelice i as servisom Markovićeve uspele da prvi put na meču izjednače rezultat (13:13).Igra poen za poena nastavljena je do rezultata 16:16, servis greška Protićeve na stran FON-a i dvojni blok EKOF-a Radmanović-Bogdanović primorao je FON da pri rezultatu 16:18 pozovu tajm-aut. Usledila je organizovanija igra FON-a nakon pauze pa su devojke sa EKOF-a rešile da iskoriste svoju priliku za odmor pri rezultatu 19:20. Sledeći poen pripao je ekonomistkinjama ali su na suprotnoj strani odbojkašice FON-a vezale seriju od 6:0 za vođstvo od 1:0 u borbi za bronzu. Set je završen rezultatom 25:21.

Drugi set otvorila je Bjelica koja je iskoristila dizanje Bogdanovićeve za prvi poen EKOF-a, na suprotnoj strani Vukanovićeva je bila uspešna za nerešen rezultat. Usledila je serija Foka od 7:0 pri servisu Markovićeve (8:1). Za FON je Kočović iskoristila dizanje Stevanovićeve za drugi poen svoje ekipe. Na strani Ekonomskog fakultet Tomićeva je plasirala loptu u teren protivnika, dok je Radmanovićeva sa servis linije vezala seriju od 4:0 za 13:2 u drugom setu. Usledila je razmena poena do rezultata 15:4 kada su odbojkašice FON-a poenima Markovićeve i Kočićeve smanjile zastatak (15:7). Na kratko su Foke prekinule niz protivnica, ali su devojke iz ulice Jove Ilića servisom Sevanovićeve i preciznim smečevima Markovićeve uspele da upišu još tri poena (19:10). Usledila je razmena poena, a potom su odbojkašice EKOF-a vezale seriju od 5:0, dok je na suprotnoj strani Nikolićeva iskoristila prvi tempo da smanji rezultatski zaostatak. Stojkovićeva je za Foke preciznom dijagonalom završila drugi set rezultatom 25:12 i unela neizvesnost u borbu za treće mesto.

28 Milanov
Izjednačena borba na obe strane rezultirala je igri poen za poen na početku trećeg seta. Do rezultata 7:8 igru su obeležile česte greške iz igre. U nastavku su odbojkašice FON-a poene postizale u mini-serijama upisavši jednu grešku iz igre (8:13). Bolja igra protivnica primorala je Foke da zatraže tajm-aut. Nakon pauze, EKOF je uspeo da konsoliduje redove i pruži otpor igračicama FON-a. Do rezultata 12:16 vodila se ujednačena borba ali je na servis liniju za ekonomistkinje došla Radmanovićeva i vezala seriju od 6:0 za nerešen rezultat (17:17). Nikolićeva je iskoristila prvi temo za 18. poen FON-a, dok je na drugoj strani Bogdanovićeva dobrim servisima remetila prijem protivnika i uspela da EKOF prvi put na meču dovede do vođstva (21:20). Ujednačena igra vodila se do poslednjih poena (26:26), najpre as Bogdanovićeve, a potom i greška iz igre FON-a omogućili su vođstvo EKOF-a od 2:1. Treći set završen je rezultatom 28:26.

STATISTIKA FON Ekonomski fakultet
Poeni iz igre 38 40
Poeni iz bloka 11 14
As servisi 9 7
Greške iz igre 26 19
Servis greške 12 8
Stevanovićeva je za FON servis greškom otvorila četvrti set, neizvesna igra je nastavljena do rezultata 6:6. Vukanovićeva je na servis liniji za FON vezala seriju od 4:0 koju su tajm-autom pekinule Foke (6:10). Nakon pauze Stojkovićeva je uspela da iskoristi tempo za EKOF, ali je na suprotnoj strani Vukadinovićeva bila precizna iz zone dva. Blokovi Tomićeve za EKOF i a na suprotnoj strani poeni Protićeve obeležili su naredne poene četvrtog seta (12:15). Foke su pri servisu Tomićeve i uz preciznu dijagonalu Stojkovićeve uspele da smanje zaostatak na 14:15. Igra je nastavljena naizmeničnim osvajanjem poena do rezultata 22:22. Tada je Markovićeva za ekonomistkinje otišla na servis liniju. Stojkovićeva je napre bila precizna preko dvojnog boka FON-a, a potom je Radmanovićeva vezala dva poena za konačan rezultat 25:22 i bronzanu medalju.

Nakon pobede Ekonomskog fakulteta Jovana Radmilović bila je zadovoljna bronzanom medaljom osvrnuvši se na činjenicu da trenutni tim EKOF-a čine pretežno nove igračice.  „Ovo nam je bila jako bitna utakmica zbog utakmice od pre tri godine protiv FON-a kada smo izgubile 3:2. Izgubile u polufinalu, ali je ova pobeda bitna jer mislim da smo zaslužile medalju, naravno i ekipa FON-a je jako kvalitetna, sva četiri tima su zaslužila da bud u polifinalu. pohvalila bih sve devojke sa klupe i sa parketa jer je ovo bila jako naporna sezona, jako sam ponosna na svoju ekipu, pokazale smo da timskom igrom, kao i cele sezone, možemo da preokrenemo rezultat i izborimo pobedu“, zaključila je Radmilovićeva.