Bronzana medalja oko vrata farmaceutkinja!

844

Košarkašice Farmaceutskog fakulteta savladale su Mašinski fakultet u okviru Lige Univerziteta u Beogradu rezultatom 43:35 (12:7, 4:11, 18:6, 9:9) i time okitili prostorije fakulteta medaljom. Uprkos poenterski lošoj drugoj četvrtini, farmaceutkinje su serijom od 10:0 u trećoj deonici prelomile susret u njihovu korist. U pobedničkim redovima istakla se Sunčica Jovanović koja je uz 16 poena dodala i 7 skokova i 3 blokade, dok je kod četvrtoplasirane ekipe najbolji pojedinac bila Marija Drakulić sa 19 poena (3/7 za tri).

Prve poene na utakmici postigla je nakon ukradene lopte Stojićeva nagovestivši još jednu njenu zapaženu rolu. Bili su ovo prvi od njenih 13 poena na meču.  Sa druge strane aktivan je bio duo Vasiljević-Drakulić koji je ubacio ukupno 29 od 35 poena Mašinskog faklteta.  Pri rezultatu 4:3 Farmacija je napravila seriju od 7:0 i tako bolje otvorila duel. Pogađale su Stojićeva za tri, Elez sa linije penala i Vujanovićeva nakon proigravanja Stojićeve. Vasiljevićeva je pokušavala da solo prodorima ugrozi reket Farmaceutskog fakulteta, dok se Jovičićeva snalazila ispod koša i na predah se otišlo prednošću Farmacije 12:7.

Nakon poena Jovanovićeve sa “kapice” početkom drugog kvartala delovalo je da će farmaceutkinje nastaviti ritmom prethodnog perioda. Međutim razigrale su se košarkašice Mašinskog fakulteta i koristile su promašaje protivnica. Ponovo je loptu u obruč položila Vasiljevićeva. Njena saigračica Drakulićeva je preciznim šutem sa poludistance rezultatski zaostatak smanjila na 14:11. U narednih čak 4 minuta nije viđen nijedan pogodak. Uprkos i tajm-autu ekipe Farmaceutskog fakulteta ni jedna ni druga ekipa nisu uspevale da poentiraju. Prazan hod prekinula je dalekometnim hicem Drakulićeva postavivši rezultat na 14:14. Do kraja poluvremena Jovanovićeva je bila precizna sa istog mesta kao i početkom deonice, dok je sa druge strane pored pogotka Glišićeve za dva, oba penala realizovala Vasiljevićeva za 16:18 u korist Mašinskog fakulteta.

34 Rosić Mirjana

Da će treća četvrtina u potpunosti proteći u znaku devojaka sa ljubičastim dresovima nagovestila je pogotkom van linije 6,75 metara Stankovićeva. Drakulićeva je nastavila da poentira za tri za Mašinski fakultet i rezultat je glasio 21:22. Narednih nekoliko minuta na terenu postojala je samo jedna ekipa. Ključna serija od 10:0 u trijumfu Farmacije desila se upravo u ovoj deonici. Najzaslužnija bila je Jovanovićeva koja se isticala na oba kraja terena.  Delila je asistencije, koševe postizala nakon ofanzivnih skokova, uz faul, dok u odbrani nije dozvoljavala poene protivnicima dobrom postavkom i blokadama. Nakon njenih dobrih poteza Farmaceutski fakultet otišao je na do tad najvećih +9 i tim sa Mašinskog fakulteta bio je prinuđen da zatraži tajm-aut 43 sekunde do kraja 3/4. Stoprocentna je sa linije slobodnih bacanja bila Vasiljevićeva, dok je nove poene upisala Stojićeva ubacivši svoju drugu trojku. Rezultat je bio 34:24 za Farmaciju kada se otišlo na kratku pauzu.

Poenterski se Mašinskom fakultetu priključila posle prve deonice i centar ekipe Jovičićeva postignuvši koš na lob pas Drakulićeve za 34:26. Nakon serije 10:0 u prethodnoj, farmaceutkinje su u ovoj četvrtini imale mini seriju od 6:0 kada su povećale prednost na +14. Stankovićeva je bila precizna iz kornera, Jovanovićeva je ponovila i pogodila šut iz prethodnih perioda duela, dok je Elez pronalazila put do koša prodorom. 40:26 bio je rezultat četiri minuta do kraja meča. Drakulićeva, kojoj je ovo bila jedna od poslednjijh utakmica za Mašinski fakultet nije imala nameru da se preda. Usledila je njena serija od 7:0 kada se njen tim približio na sedam poena razlike, 40:33. Stojićeva je preuzela odgovornost krajem okršaja i uspevala je da dođe do slobodnih bacanja. Pogodivši 3 od 4 promenila je rezultat na 43:33 minut do kraja približivši Farmaciju pobedi. Nije bilo vremena za preokret i nakon “utešnog” koša Drakulićeve rezultat je glasio 43:35 za Farmaceutski fakultet.

Jedna od najkonstantnijih košarkašica ove sezone i strelac 19 poena na meču Marija Drakulić pohvalila je za trud i borbu svoje saigračice sa Mašinskog fakulteta. “Žao mi je što se opraštam od studentske lige, ali mi je drago što smo ovu utakmicu odigrale ovako. Svaka košarkašica pružila je svoj maksimum. Protivnice su bile bolje u trećoj i poslednjoj četvrtini, to je verovatno presudilo u njihovu korist. Čestitam im na pobedi, dok će moja ekipa pokazati u narednim sezonama koliko zna i da će se naredne sezone uzeti medalja”, naglasila je Drakulićeva.

Junakinja utakmice Sunčica Jovanović je odigravši “ol-raund” partiju pomogla Farmaceutskom fakultetu u osvajanju bronze. Zahvalila se saigračicama nakon ovog trijumfa na uloženoj energiji i zalaganju. “Osećamo se odlično, ponosna sam na moje devojke koje su imale potrebnu energiju da osvojimo medalju. Težak put je bio do trećeg mesta, ali tu smo. Spremamo se za sledeću sezonu gde ćemo napasti najviše postolje. Nadamo se da će se situacija sa korona virusom poboljšati u narednom periodu”, istakla je Jovanović.