BPŠ savladao ETF za prolazak u finale!

324

Akademija poslovnih strukovnih studija Beograd slavila je u meču protiv ekipe Elektrotehničkog fakulteta rezultatom 2:0 (25:22, 26:24) i tako obezbedila mesto u borbi za najsjajnije odličje. U okviru Kupa studenata i studentkinja u odbojci koji je organizovao Univerzitetski sportski savez Beograda BPŠ je slavio u dva ne tako laka seta nad ETF-om. Dvojica odbojkaša su se istakla u ekipi BPŠ-a – Radonja i Rakita su imali po 11 poena, dok su kod ETF-a dva igrača imala po 4 poena- Gavrić i Pajević.

Utakmicu je za nijansu bolje otvorila ekipa Akademskih poslovnih strukovnih studija Beograd. Vezali su nekoliko poena, tačnije Janković i Katić, jedan asem, drugi dobrim snalaženjem na mreži. Nakon uvodnih 5 poena rezultat je iznosio 4:1 za BPŠ. Ekipa ETF-a nije igrala dovoljno dobru odbranu te je BPŠ napravivši novu seriju od 4:0 došao do prednosti od 8:2. Rakita je bio precizan u više navrata, gde je pokazao individualni kvalitet. Ekipu ETF-a su u ovom setu rezultatski održavali Pejin i Gavrić. Rezultat je glasio 15:14. Usledilo je nekoliko grešaka u redovima BPŠ-a što je ekipu Elektrotehničkog fakulteta vratilo u rezultatski kolosek. Poveli su 19:21 u jednom momentu. Radonja i Rakita su pogađali dijagonale i time preokrenuli rezultat na 24:22. As servisom Radonje završen je prvi set rezultatom 25:22 za Akademiju poslovnih strukovnih studija Beograd.

21 Šiljetović T.
Drugi set bio je ujednačeniji i neizvesniji nego prvi, a nijedna ekipa nije imala prednost veću od 5 poena. Počeo je identičnim rezultatom kao i prvi. 4:1 za BPŠ bilo je nakon dobrih poteza Jankovića i Kneževića. Pajević i Gavrić su precizni bili za ETF, kada su njihove paralele završile na samoj liniji. Rezultat je iznosio 5:5. Igralo se pooen za poen do rezultata 11:9 kada je BPŠ napravio mini seriju od 3:0. Međutim pored dobre igre u napadu u nekoliko navrata su pogrešili te su greškama održavali ekipu Elektroehničkog fakulteta u utakmici. 19:18 bilo je kad je BPŠ zatražio tajm-aut kako bi postavio ekipu za nastavak meča. Nakon kratkog predaha zaigrali su znatno bolje i sigurnije u napadu. Rakita je sam vezao 3 poena i time doneo prednost Akademiji poslovnih strukovnih studija Beograd od 23:18.Ponovo su odbojkaši BPŠ-a napravili nekoliko neiznuđenih grešaka i rezultat je iznosio 24:24. U napetoj završnici utakmice istakli su se još jednom Knežević i Radonja koji su poenima iz igre rešili pitanje pobednika. Rezultat drugog seta glasio je 26:24 za Akademiju poslovnih strukovnih studija Beograd.
Poeni iz igre 24 13
Poeni iz bloka 8 3
As 2 /
Servis greške 11 5
Greške iz igre 19 12
Jedan od najzapaženijih pojedinaca BPŠ-a Nikola Radonja, istakao je da je čitav meč bio neizvestan i da je zadovoljan pobedom. „Utakmica je bila neizvesna. U jednom momentu bude 5-6 poena razlike za naš tim, u drugom nas oni stignu. Svaki poen je bio neizvestan, međutim mi smo se borili i ostvarili pobedu“, prokomentarisao je Radonja.