BPŠ preokretom u trećem setu do pobede

278

U neizvesnoj utakmici prve nedelje USSB lige, odbojkaši Beogradske poslovne škole savladali su Fakulteta ogranizacionih nauka rezultatom 2:1(22:25, 29:27, 15:13).  BPŠ je do pobede predvodio Radonja sa postignutih 12 poena.

Prvi set je otvorio Fakultet ogranizacionih nauka, ostavivši protivnika na nuli sa četiri poena prednosti. To je ujedno bio alarm da se tim Beogradske poslovne škole probudi i preuzme inicijativu meča. Prvim poenima iz dvojnog bloka Rakita, Radonja, a zatim poenima iz igre Cirovića tim BPŠ-a je  izjednačio (10:10) rezultat i poslao protivnike na tajm-aut. Posle kraće pauze ekipa iz Bulevara kralja Aleksandra došla je do prve prednosti u meču (18:16). Na drugoj strani mreže usledilo je konsolidovanje redova, i uz bolju odbranu dvojnog bloka Kuljaj-Trifunović, FON je došao do ključne prednosti i osvojio prvi set (25:22).

U drugom setu ekipa BPŠ-a nametnula je svoj tempo igre, te napravila rezultatsku prednost od šest poena (12:6). Ekipa sa Voždovca je izgledala demotivisano i greškama iz igre protivnicima olakšala da rutisnki osvoje drugi set (29:27). Na startu trećeg seta igrao se egal, međutim Radonja je svojim učinkom uz vezana tri poena iz igre doveo tim do važne prednosti (13:11). Ekipa FON-a je iskoristila poslednji tajm-aut, koji im je pomogao samo do sledećeg osvojenog poena, nakon čega su napravili dve vezane greške iz igre i olakšali timu BPŠ-a da osvoje meč rezultatom 2:1 (15:13).