BPŠ obezbedila dva boda

188

U trećem kolu grupe A Druge studentske lige Beogradska poslovna škola savladala je ekipu Fakulteta bezbednosti rezultatom 2:1, po setovima 25:17, 23:25 i 15:10 i tako .

15. Bojković N.

Odbojkaši BPŠ-a sjajno su otvorili meč. Tehničar Dragutinović odmah je razigrao sve svoje napadače koji su preciznim smečevima doneli prednost svojoj ekipi od 13:5. Blok tehničara Vidovića vratio je Bezbednjake u igru, te su na servis Kovačevića napravili seriju od 5 poena i približili se na 14:10. Cujić i Katić uzvratili su blokovima i nisu dozvolili ekipi Bezbednosti da im ugrozi stečenu prednost.  Pri rezultatu 20:11 zbog rasprave sa sudijom Katić dobija žuti karton i poklanja poen Fakultetu bezbednosti. Vidović opet vezuje dva odlična bloka ali to nije bilo dovoljno za preokret. Set je završen rezultatom 25:17 u korist Beogradske poslovne škole.

BPŠ je i drugi set počeo dobro. Na servis Katića stekli su početnu prednos od 6:2. Nakon jedne sporne situacije Katić opet ulazi u raspravu sa sudijom i dobija opomenu  i opet poklanja poen protivniku. Ovoga puta to je donelo preokret. Blokvima Vidovića i Kovačevića Bezbednjaci dolaze do izjednačenja. Proradio je i napad Bojkovića i Kovačevića i serijom od 5 poena Bezbednost dolazi do prednosti od 21:16. Arsić blokom vraća svoju ekipu u igru, ali je ipak Nikolić svojim preciznim napadima stavio tačku na ovaj period igre. Rezultat je u drugom setu bio 25:23 za Fakultet bezbednosti.

Taj brejk igrao se ujednačeno do zamene strana. Obe ekipe osvajale su po dva poena u seriji. Usledio je pad koncentracije u ekipi Bezbednosti. Vidović i Nikolić vezali su nekoliko grešaka. Na servis Dragutinovića Beogradska poslovna škola pravi seriju od četiri poena, a tehničar ove ekipe as servisom stavio je tačku na ovaj meč i doneo svojoj ekipi dva boda. Ovaj period igre završen je rezultatom 15:11.

Bezbednost

U ekipi Beogradske poslovne škole istakao se Katić sa 13 poena na svom kontu. Zanimljivo je da je u ekipi Bezbednosti najefikasniji igrač bio tehničar Vidović sa 9 postignutih poena.

Odbojkaš Beogradske poslovne škole Stefan Mirić smatra da je uprkos izgubljenom setu važna pobeda.
„Zadovoljan sam kako smo odigrali prvi set. U drugom setu je došlo do pada koncentracije, ali je važno da smo treći odigrali mnogo bolje i uspeli da pobedimo. Protivnik je bio sjajan, čestitamo im na prikazanoj igri.”, rekao je Mirić.