BPŠ lako do pobede protiv Politehnike

599

Košarkaši Beogradske poslovne škole slavili su protiv Beogradske politehnike rezultatom 67:29 (20:0,20:11,12:9,15:9) u okviru Jedinstvene lige Univerzitetskog sportskog saveya Beograda.

BPŠ je dobro otvorio meč pogodcima Mladenovića i Novakovića sa poludistance. Na drugoj strani, igrači politehnike pokušavaju sa šutem za tri, ali mašaju dva šuta. Dvojac sa početka postiže poene na gotovo indentičan način, a Novaković nakon ukradene lopte donosi dvocifrenu prednost(10:0). Gosti su nastavili da forsiraju šut za tri, ali to nije urodilo plodom. Očajnu odbranu su igrali gosti, a to je znao da iskoristi Smiljanić i koji je sam vezao osam poena. Videvši da ih trojka neće, gosti su pokušali i prodorom, poludistancu ali bez konkretnog učinka. Prva četvrtina završena je sa neočekivanih  20:0.

Druga četvrtina počela je kao repriza kraja prvog dela, Smiljanić je nastavio da pogadja i postiže još četiri poena. Prvi poeni za goste pali su tek u 24 minutu meča, sa slobodnog bacanja bio je precizan Živanović. Taj jedan poen malo je prodrmao ekipu politehnike, pa su uspeli da u kratkom intervalu postignu četiri poena preko Krivokuće i Glišića. Svoju neverovatnu seriju nastavio je Smiljanjć, postigao novih pet poena i anulirao pogotke gostiju(5:29).Veljković postiže svoje prve poene na meču, a zatim Pavlović pogadja dva slobodna bacanja. Do poluvremena BPŠ postiže još osam poena preko Arsenića i Tomaševića i na odmor se odlazi sa rezultatom 40:11.

Vasilije Pajović

Nastavak nam nije doneo ništa zanimljiviji meč. BPŠ je održavao prednost poenima Arsenića i Mladenovića, a gosti su pokušavali da smanje razliku već izgubljenog meča,a Pajović je postigao dve trojke(48:17). Kratkog sastava BPŠ je već polako počeo da gubi energiju sa starta meča, pa je do kraja četvrtine viđen uglavnom veliki broj izgubljenih lopti i promašaja. Pred poslednji kvartal rezultat je glasio 52:20.

Poslednja četvrtina je odigrana bez takmičarskog značaja. Smiljanić je nastavio sjajnu partiju, pogodivši trojku sa velike udaljenosti. Kod gostiju Dobrić i Trišić su se trudila da razlika na kraju meča bude što manja.  Novaković je sa dva lepa prodora stavio tačku na ovaj meč. BPŠ je slavio zasluženo sa 67:29.

Najefikasniji kod domaćih bio je Smiljanić sa 28 poena, dok je kod gostiju najbolji bio Pajović.