BPŠ bolja od VIŠER-a za treće mesto USSB lige!

292

Košarkaška ekipa Beogradske poslovne škole osvojila je treće mesto u USSB ligi, pobedivši u borbi za bronzano odličje tim Visoke škole elektrotehnike i računarstva 66:50 (25:13, 8:17, 15:13, 18:7). Poslovna je u većem delu meča imala prednost, a VIŠER se dobro držao do početka poslednje četvrtine, kada je BPŠ serijom 13:0 prelomila utakmicu.

Meč je pogotkom otvorio Palić za ekipu Više poslovne, da bi mu Milovanović odgovorio na drugoj strani poenima sa linije penala. Blagojević i Mladenović su potom nastavili da pogađaju za BPŠ, a VIŠER za to nije imao rešenje (10:4). Na minus četiri je smanjio Lekić posle asistencije bez gledanja Milina. Posle nešto slabijeg početka, Nikolić je u poslednjih pet minuta prvog perioda postigao 12 poena. Serijom 12:4, BPŠ stiže do dvocifrene prednosti (22:10). Milovanović je pred kraj četvrtine pogodio uz faul, ali je plus 12 pred početak drugog perioda obezbedio Đorđević pogotkom za tri poena (25:13).

Druga četvrtina bila je dosta slabija za ekipu Beogradske poslovne škole. U prvih pet minuta, jedine poene su postigli Palić i Nikolić, i to sa linije za slobodna bacanja. Na drugoj strani, elektrotehničari su zaigrali bolje i preko Đuraškovića i Milina napravili seriju 9:4, te smanjili prednost protivnika na minus sedam (29:22). Prvi pogodak iz igre za BPŠ, postigao je Smiljanić pogodivši trojku za novu dvocifrenu prednost njegove ekipe (32:22). Na to je klupa VIŠER-a reagovala tajm-autom. To im se isplatilo, pošto su posle pauze igrači ove ekipe uspeli da smanje razliku na minus tri (33:30) novom serijom 8:1. Zonska odbrana VIŠER-a je ovde došla do izražaja, pošto BPŠ-ovci nisu mogli da pogode ništa spolja. Ovim rezultatom, završeno je prvo poluvreme.

Na početku drugog dela igre, Smiljanić je pogodio za dva, a Palić je potom dobio tehničku i nesportsku grešku, što ga je odvojilo od terena do kraja utakmice. Milovanović je imao priliku da još više približi svoj tim, ali je bek šutirao 1/3 sa linije slobodnih bacanja. To je nadoknadio pogođenom trojkom iz ekstra poseda (35:34). Mlađenović je promašio trojku, a to je Đurašković iskoristio i doneo prvu prednost VIŠER-u (36:35). To je, međutim, bilo kratkog daha, jer je Mlađenović u sledećem napadu pogodio trojku. Isti igrač je uz Nikolića bio zaslužan za seriju 10:2 kojom je Poslovna škola uspela da se odvoji na plus sedam (45:38) na dva minuta pre kraja ovog dela igre. Ovu seriju poena portivničke ekipe, klupa VIŠER-a je pokušala da okonča tajm-autom. Posle jednominutne pauze, elektrotehničari su postigli još pet poena preko Milina i Milovanovića, dok je trojku za BPŠ postigao Mlađenović. Rezultat pred početak odlučujuće četvrtine je bio 48:43.

Završni period utakmice je otvorio Nikolić zakucavanjem posle kontranapada. Feher je potom pogodio za dva poena, a posle tog pogotka, ekipa Beogradske poslovne škole je još bolje zaigrala u odbrani. Nije dozvolila protivnika da u narednih pet minuta postigne koš, dok su oni postigli 13. Prvo je Smiljanić pogodio za tri, da bi VIŠER-u u sledećem napadu bila dosuđena nesportska lična greška. Blagojević je iskoristio jedno slobodno bacanje, ali je pogodio trojku iz ekstra poseda. Nikolić je poentirao, a tačku na ovu seriju je stavio Blagojević novom trojkom. Ovom serijom, BPŠ-ovci su rešili utakmicu, a iako je razlika bila velika, igrači VIŠER-a se nisu predavali. Do kraja meča, Poslovna je postigla još četiri poena, a Visoka elektrotehnička poena više, te je na kraju utakmice rezultat bio 66:50 za Beogradsku poslovnu školu.

Najzapaženiji u timu BPŠ-a bio je Nikolić sa 22 poena i 10 skokova, dok je na drugoj strani bolji od drugih bio Đurašković sa 15 poena.

Nikolić je istakao da je ovo bila teška utakmica za njegov tim, ali da mu je drago zbog pobede i osvojenog trećeg mesta. „Veoma teška utakmica za nas. Nismo navikli kako da igramo protiv zonske odbrane, a oni su stajali u zoni 40 minuta. Pogodili smo neke šuteve i dosta smo dobro trčali. To je bilo najbitnije za pobedu. Srećan sam zbog uspeha koji smo napravili ove godine. Čestitam svom i protivničkom timu“, završio je centar.

Kapiten Visoke škole elektrotehnike i računarstva Lazar Tomić istakao je da su loša odbrana u poslednjem periodu i nedostatak startnog plejmejkera Nenada Kilijana bili presudni za poraz svog tima. „Sve se svelo na poslednji period i našu lošu odbranu u ovoj četvrtini. Pokušavali smo da se vratimo u meču trećoj četvrtini kada smo poveli. Tada nismo prelomili, već su oni serijom 8:0 uspeli da se vrate. Šut nas nije hteo, ceo ovaj vikend. Imali smo juče prednost od +10, ali ni to nismo uspeli da iskoristimo. Danas nismo imali neku prednost, ali smo imali momentum, ali ni to nismo iskoristili. Falio nam je Kilijan. Sezona se svela na jednog igrača koji za klasu poboljšava tim, a to nam je mnogo falilo u ovom meču“, zaključio je krilni igrač VIŠER-a.

Obe ekipe su, inače, završile grupnu fazu sa skorom 7:0.

U finalnoj utakmici, sastale su se ekipe Visoke škole za IKT i Visoke turističke škole.

Prethodni tekstIKT i Turistička za titulu šampiona!