Borbeni medicinari savladali ekonomiste!

926

Odbojkaši Medicinskog fakulteta pobedili su ekipu Ekonomskog fakulteta rezultatom 2:1 (18:25, 25:19, 16:14) u okviru četvrtog vikenda Lige Univerziteta u Beogradu. MVP ovog susreta bio je Petković sa osvojenih 13 poena, a pratio ga je Rašić sa 8. Na drugoj strani istakao se Perić sa svojih 10 poena, a njega je pratio Cvijetić sa 7.

Obe ekipe ušle su borbeno u meč, pa se od samog početka igralo poen za poen. Prvo izjednačenje na meču u prvih par minuta iznudio je Petković preciznom dijagonalom za 2:2, ali  Stojanović je izjednačio pravorvremenim kuvanjem (4:4).  Nakon toga, inicijativu na meču preuzeli su ekonomisti – Perić i Zbiljić su se izdvojili i uvećali prednost svoje ekipe (16:10).  Nakon par grešaka iz igre medinicara, ekonomisti su poveli ubedljivim rezultatom 21:12. Ekipa Medicinskog fakulteta zatražila je tajm-aut ne bi li poremetila protivnika. Usledila je servis greška Perića međutim, ekonomisti su nastavili u poenterskom ritmu. Tačku na ovaj set stavio je Cvijetić snažnim udarcem po paraleli za konačan rezultat 25:18 i vođstvo Ekonomskog fakulteta.

18 Stanković N.
Druga deonica počela je u sličnom ritmu kao i prethodna – ekonomisti su rano poveli zahvaljujući odličnoj igri u bloku Jovanovića i Bogovca. Čvrsta igra u bloku nije uspela da poremeti medicinare koji su uspeli da se rezultatski vrate u ovaj meč i izjednače na 5:5. Precizan servis Rašića  naterao je Ekonomski fakultet da rano zatraži prvi tajm-aut. Nakon predaha, ekipa Medicinskog fakulteta je preuzela inicijativu. Bačević preciznim kuvanjem započeo seriju svoje ekipe (11:7).  Međutim, ekonomisti su zatražili još jedan tajm-aut sa ciljem da poremete igru protivnika. Nakon kratke pauze, medicinari su uspeli da iskoriste protivnikov lošiji servis i svojom preciznom igrom u napadu pređu u vođstvo (20:13). Servis greška Pavlovića je dala ekonomistima šansu za borbu za pobedu. Perić je svojim snažnim udarcima uspevao da poentira za svoju ekipu, a pomogao mu je i Zbiljić, međutim to nije bilo dovoljno za raspoloženije medicinare. Bačević je doneo  izjednačenje  u setovima preciznim servisom (25:19).

Treća deonica je bila ofanzivno najbolja za obe ekipe. Tokom celog seta igralo se poen za poen, ali su na kraju medicinari uspeli boljom igrom da trijumfuju. Perić je nastavio u poenterskom ritmu, pogađajući precizne paralale i dijagonale i na taj način je doneo prednost svojoj ekipi u ovoj deonici (4:2).  Odbojkaši Medicinskog fakulteta nisu posustali nijednog trenutka, što dokazuje činjenica da su se ubrzo vratili rezultatski u meč. Rašić je preciznom dijagonalom uspeo da donese prvo izjednačenje svojoj ekipi (6:6). U nastavku meča, razmenjivali su se snažni smečevi Petkovića i Cvijetića. Novo izjednačenje je uspeo da donese Cvijetić napadom po paraleli (10:10). Bogovac je uspeo da donese prednost svojoj ekipi kuvanjem, a to primoralo ekipu Medicinskog fakulteta da zatraži tajm-aut (13:12). Kombinacijom snažnih smečeva Pavlovića i Rašića, medicinarima je pripao taj-brejk i pobeda na ovom meču (16:14).

Medicniski fakultet

Poeni iz igre 26 21
Poena iz bloka 3 5
As servis 4 7
Greške iz igre 8 16
Servis greške 14 9
Odbojkaš Medicinskog fakulteta Siniša Petković, pohvalio je protivničku i svoju ekipu na odličnoj igri i izneo svoja očekivanja u nastavku takmičenja. “Bilo je nezgodno, pravi meč za živce. Prvi set smo izgubili lakše nego što smo očekivali, ali smo uspeli da se vratimo u utakmicu i na kraju pobedimo. Čestitam protivnicima na dobroj utakmici i mojoj ekipi na poštovanju dogovora. Očekujem da nastavimo u istom ritmu u daljem takmičenju”, izjavio je Petković.