Bogićevićeva vodila Medicinski do finala

645

U polufinalnoj utakmici Lige studenata Univerziteta u Beogradu odigrane ovog vikenda u balonu „Radomir Šaper“, košarkašice Medicinskog fakulteta ostvarile su pobedu nad Mašinskim fakultetom rezultatom 48:46 (3:10, 15:8, 10:10, 20:18). Najefikasnija iz redova Medicinskog fakulteta bila je Bogićevićeva sa 20 poena, od kojih je 11 ubacila u poslednjoj četvrtini, a pratila ju je Nikolićeva sa postignutih 9 poena. Iz redova Mašinskog fakulteta dvocifrene su bile Vasiljevićeva sa 14 poena, Drakulićeva sa 13 poena i Petronijevićeva sa osvojenih 11 poena.

Mašinac je bolje otvorio meč sa 10 poena u prvog četvrtini,  gde se posebno istakla Drakulićeva sa postigntih 6 poena. Medicina nije uspevala da pogodi otvorene šuteve te je u prvoj deonici Bogićevićeva postigla 3 poena, ispod koša i sa linije slobodnih bacanja, gde je jedan šut promašen(3:10).

Druga četvrtina započeta je poenom sa linije slobodnih bacanja Bogićevićeve, kao i nizom promašenih trojki, od kojih je samo jedna završila u košu. Ekipa Mašinskog fakulteta u ovoj deonici nije bila precizna sa linje penala, osvojivši 2 od mogućih 6 poena. Usledila je agresivnija igra Medicinskog fakulteta u odbrani i sigurnja u napadu. Svele su protivnice na mali broj poena, a sebi uspele da obezbede izjednačenje ubacivši 15 poena (18:18).

34 Rosić M.

Drugo poluvreme otvorila je Nikolićeva  sa vezanih 6 poena  I na taj način svojoj ekipi donela prednost (24:18). U protivničkoj ekipi najuspešnija bila je Drakulićeva, osvojivši prvo dva, a zatim i pogodak van linije 6,75. Pored Drakulićeve, korisne su takođe bile Rosićeva  i Vasiljevićeva sa osvojenim po jednim poenom, kao i Petronijevićeva koja je u poslednjim sekundama uspela svoju ekipu obezbediti sa još 3 poena. Hrabra igra jedne i druge ekipe, ponovo ih je dovela do izjednačenja na 28:28.

Poslednja i najuzbudljivija deonica pripala je Medicinskom fakultetu i to rezultatom 20:18. U redovima Mašinskog fakuleta, najkorisnije su bile Vasiljevićeva i Petronijevićeva koja je sa linije slobodnih bacanja postigla prva 3 poena. Zatim sledi 12 vezanih poena Vasiljevićeve, od toga 6 od 7 sa linije penala. Za sam kraj trojka Petronijevićeve, ali nedovoljna za pobedu nad medicinarima. Bogićevićeva bez greške na liniji slobodnih bacanja, postavila je krajnji rezultat i pobedu svojoj ekipi.

Najefikanija košarkašica Medicinskog fakulteta, a ujedno i najzapazenija igračica utakmice Bogićevićeva bila je zadovoljna postignutim uspehom. „Ovo je baš bila jedna tvrda utakmica, neizvesna, sa puno borbe i sa jedne i sa druge strane. Malo smo nervozno otvorile utakmicu, ali smo se posle sabrale i na kraju je ispalo najbolje moguće po nas, idemo u finale“, izjavila je Bogićevićeva.