Biolozi bolji nakon neizvesne završnice

456

Rukometaši Biološkog fakulteta pobedili su kolege sa Pravnog fakulteta rezultatom 19:18 (9:10) u okviru četvrtog kola Lige Univerziteta u Beogradu. Meč je odigran u hali „Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja”.

Prvi napad imao je Pravni fakultet, ali je Marinković pogodio prečku. Pošto su biolozima ukrali loptu, Sekulić je u kontranapadu postigao prvi gol za svoj tim (0:1). Na drugoj strani uzvratio je Dužanić (1:1). U drugom minutu, pravnik Đorđević je postigao gol, a biolog Milovanović je odmah izjednačio rezultat (2:2). Nakon promašaja studenata biologije, usledila su dva brza i uspešna napada pravnika Mladenovića i Sekulića (2:4). U devetom minutu, Sekulić je uz asistenciju kolege Mladenovića postigao gol (2:6). Biolog Milovanović smanjuje rezultatski zaostatak pogotkom u desetom minutu (3:6). Kalinić, student biologije bio je precizan sa linije sedam metara (4:6). Sportista iz Bulevara kralja Aleksandra, Stokanić postigao jel gol, a onda je ekipa biologije zatražila tajm-aut (7:9). Nakon pauze, biolog Dužanić postiže gol, a s druge strane uzvraća Stokanić (8:10). Petnaest sekundi pred kraj, student Biološkog, Tica u kontranapadu postiže gol. Na kraju prvog poluvremena rezultat je 10:9 u korist pravnika.

Jovanović

Drugih 20 minuta otvorio je biolog Kalinić golom sa linije za sedam metara (11:10). Bilo je neizvesno do samog kraja meča. Oba tima koristila su greške protivnika. Đorđević je postigao je gol za ekipu pravnika. Gol za golom, rezultat je 10 minuta pred kraj bio izjednačen (14:14). Golom Kalinića, biolozi su preuzeli vođstvo devet minuta pred kraj (15:14). Još dva postignuta gola, omogućila su studentima biologije da dodatno učvrste prednost (17:14). Rezultatski zaostatak smanjio je pravnik Mladenović koji je ostvario dva pogotka (17:16). Nakon tajm-auta, rezultat je bio izjednačen, ali je biolog Tica u poslednjem minutu postigao gol i osigurao pobedu na ovom meču. Utakmica je završena pobedom biologa 19:18.

U pobedničkoj ekipi najbolji strelaci bili su Kalinić i Dužanić sa po šest postignutih golova, dok je u timu pravnika najbolji bio Stokanić sa pet pogodaka.

Crveni kartoni 1 /

Marković, golman ekipe Biloškog fakulteta, izjavio je da je zadovoljan mečem i dodao: „Čestitao bih protivnicima na fer i korektnoj igri. Utakmica je bila veoma teška, iako nismo dugo trenirali, cela ekipa je odigrala fantastično”, rekao je Marković.

Prethodni tekstKPA bronzana posle preokreta!
Naredni tekstNiz se nastavlja – Novo finale za futsalerke FSFV-a!
Student sam prve godine novinarstva i komunikologije na Fakultetu političkih nauka. Zanima me sportsko novinarstvo, jer sam se i sama bavila sinhronim plivanjem 11 godina. Volela bih da jednog dana izveštavam sa velikih sportskih događaja.