Biološki sigurno protiv hemičara

102

Košarkaši Biološkog fakulteta ostvarili su pobedu protiv Fakulteta fizičke hemije rezultatom 55:39 (14:2, 11:10, 14:17, 16:10) u okviru lige Sportskog udruženja univerziteta u Beogradu. Biolozi su dobro otvorili utakmicu, stvorili su dvocifrenu prednost koju su do kraja meča održavali.

Biologija je od početka utakmice zaigrala čvrsto u odbrani. U vođstvo ih je doveo Tica pogotkom za tri poena, ali je rezultat 3:0 bio na snazi narednih nekoliko minuta. Uprkos dobroj odbrani, biolozi su imali problema u realizaciji. Takav je slučaj bio i sa hemičarima. U prvoj polovini uvodne četvrtine, ekipe su kombinovano šutirale 1/10 iz igre. To je prekinuo Džebrić trojkom za Biološki, a na 8:0 je povisio Janković. Velika prednost Biološkog je bila i u skoku (12 skokova u prvoj deonici). Tica i Janković su novim poenima doneli biolozima 12:0, a prvi i jedini koš u prvoj četvrtini za Fizičku hemiju je postigao Perujić posle sedam minuta igre. Tica je posle kontre doneo 14:2 Biološkom na kraju prve četvrtine.

Đorđević je otvorio treću četvrtinu pogotkom uz faul za Biološki, a pratio ga je Tica poenima posle prodora. Mihailović je doneo postigao nove poene za Biologiju, a na ovo je Hemijski odgovorio preko Perujića i Mlađenovića (32:17). Ekipe su nastavile da igraju koš za koš, pa je na polovini ove četvrtine bilo 36:22 za biologe. Hemičari su na ovo reagovali tajm-autom. Posle jednominutne pauze, Hemija je zaigrala dosta bolje i napravila seriju 7:3, a u jednom momentu je razlika bila jednocifrena (37:29). U drugom delu četvrtine, biolozi su slabo šutirali, što je doprinelo boljoj igri Hemije. Pred početak poslednje četvrtine, rezultat je glasio 39:29 za Biološki.

Mlađenović je na početku poslednjeg perioda pogodio uz faul za Hemiju i tako smanjio na 39:31, ali je promašio slobodno bacanje. Đorđević je vratio plus 10, a u naredna dva minuta nije bilo poena. Hemija je reagovala tajm-autom u pokušaju da stigne ovu prednost. Posle pauze su se približili na minus sedam trojkom Joksimvića, ali je to sve što su hemičari uspeli da urade. Džebrić je potom zaigrao veoma dobro, postigavši osam vezanih poena za Biološki fakultet i tako otklonio dilemu oko pobednika ove utakmice. Biologija je ponovo, kao i u prvom periodu, imala veliku prednost u skoku, a to su uspeli da materijalizuju u ovom delu igre zahvaljujući boljem šutu. Na kraju, Biološki je slavio 55:39.

Za pobednički tim, Janković je ubacio 13 poena, dok je Džebrić dodao 11. Za hemičare je Gambiroža postigao 10 koševa.

Mihailović sa Biološkog je istakao da je zadovoljan rezultatom, kao i da je njegov tim pokušao da uvežba nove akcije tokom ovog meča. „Pokušali smo sa novim akcijama u prvom poluvremenu, ali to nije ispalo onako kako je zamišljeno. U drugom delu smo zaigrali onako kako umemo. Zadovoljna sam pobedom, dobar rezultat za nas, nadam se da će biti još bolje“, istakao je bek biologa.