Biološki fakultet slavio protiv oslabljenih pravnika!

449

U okviru 10. kola SUUB rukometne lige rukometaši Biološkog fakulteta su u neizvesnoj utakmici odneli pobedu nad oslabljenim Pravnim fakultetom 21:19 (10:8). Iako oslabljeni, sa igračem manje u polju rukometaši Pravnog fakulteta igrali egal do poslednjih minuta utakmice.

Pravnici su otvorili utakmicu promašajem i izgubljenom loptom, što su protivnici efektivno kaznili sa dva brza pogotka Kalinića i Dužanića (2:0). Pravnici su u narednim minutima uspeli da se organizuju i golovima Nikolića i Đorđevića da se vrate u igru. Međutim, dve izgubljene lopte i pregruba odbrana prouzrokovale su ponovno vođstvo od dva gola koje je doneo Kalinić sa sedam metara (4:2). Stokanić agresivnom odbranom i golom iz okreta smanjuje prednost na 4:3. Ponovni pad u igri pravnika kaznio je Kalinić i odveo svoju ekipu na tri gola prednosti, najveće vođstvo na utakmici 6:3. Rukometaš Pravnog fakulteta Ninković vratio je veru svojim saigračima sa dva brza pogotka, rezultat je bio 6:5. Radost igrača Pravnog fakulteta nije dugo trajala, golom Dužanića i pogotkom sa deset metara nezaustavljivog Kalinića biolozi odlaze na ponovnih plus tri (8:5), pravnici su morali da reaguju tajmautom. Posle tajmauta pravnici su zaigrali nešto bolje na krilima Đorđevića. Medjutim, uz određene propuste u odbrani nisu mogli ozbiljnije da ugroze vođstvo protivnika, te su na pauzu otišli sa zaostatkom od dva gola (10:8).

13 Milić
Drugo poluvreme je otvorio bek Pravnog fakulteta Ninković  pogotkom u gornji deo mreže. Ažurnost u odbrani i smirenost u napadu pravnika omogućilo im je da uđu u sasvim neizvesnu utakmicu i da ni u jednom trenutku ne dopuste protivniku veću prednost. Igralo se brzo, gol za golom. Ninković i Stokanić sa jedne strane i Kalinić sa druge dominirali su parketom većinom drugog poluvremena, razmenivši par pogodaka. Pri rezultatu 14:13 Biološki fakultet je zatražio tajmaut. Posle tajmauta biolozi su izgubili loptu, što je brzim golom iz kontranapada kaznio Stokanić, rezultat je bio izjednačen 14:14. Kalinic je bio nezaustavljiv i sa dva pogotka, koja su bila neodbranjiva za golmana pravnika on je svojoj ekipi vratio prednost od dva gola 16:14. Međutim, Ninković i ekipa Pravnog fakuleta se nisu predavali, borbenom igrom u odbrani i brzim kontrama uspeli su da uvedu utakmicu u egal završnicu.  Pri rezultatu 18:17 za biologe, Pravni fakultet je imao napad, koji je pretio da bude  pasivan, ali iz veoma teške situacije uspeo je da pogodi Đorđević. U narednom napadu, ponovo Kalinić, ovog puta se lopta od stative odbila u gol (19:18). Početkom poslednjeg minuta šut ka golu Biološkog fakulteta je uputio Đorđević, ali se istakao golman Marković koji je preciznim dodavanjem uposlio Milovanovića koji povećava prednost svoje ekipe na dva gola razlike (20:18). Poslednjih 30 sekundi utakmice su bili veoma uzbudljivi. Najpre je Milovanović dobio dva minuta i dosuđen je penal za protivnike, koji je Stokanić sigurno realizovao, a zatim su u narednom napadu biolozi izgubili loptu te su pravnici imali napad za izjednačenje. Lopta se našla kod Đorđevića koji nije imao sreće, jer je šutao tik iznad prečke. Igrači Biološkog fakulteta su istrčali brzu kontru i Tica je stavio tačku na ovu utakmicu svojim pogotkom (21:19).
Crveni kartoni / /
Najefikasniji u timu Biološkog fakulteta je bio Kalinić sa sedam pogodaka, a kod pravnika su po šest golova postigli Stokanić i Ninković.

Golman Biološkog fakulteta Toplica Marković vidno raspoložen posle pobede, izjavio je da je bila veoma teška utakmica uprkos tome što su imali igrača više : „Dugo vremena nismo igrali zajedno. Kada se završio prvi deo sezone, dugo nismo trenirali ali se polako vraćamo u ritam. Hteo bih da čestitam igračima Pravnog fakulteta na fantastičnoj borbi koju su pružili iako su imali igrača manje. Utakmica je bila veoma kvalitetna”.