Bezbednost u polufinalu!

59

Rukometašice Fakulteta bezbednosti pobedile su ekipu Medicinskog fakulteta rezultatom 29:16 (12:9) u četvrtfinalnoj utakmici Prve univerziteske lige. Bezbednost je meč imala pod kontrolom od početka  i nije dozvolila doktorkama da im ugroze prednost.

Na samom početku rukometašice Bezbednosti pokazale su spremnost i uigranost. Prvi gol postigla je Bogojevićeva, a ubrzo su povele sa 3:0. Početnu seriju Bezbednosti prekinula je Todorovićeva golom za Medicinu. Bezbednost je u nastavku pokazala organizovanije napade, ali i dobru odbranu. Nakon odlične kontre Bogojevićevq stiže do gola za 7:5. U nastavku utakmice doktorke su uhvatile bolji ritam, ali su i dalje rezultatski zaostajale. Osam minuta pre kraja, Joksimovićeva postiže gol za Medicinu I smanjuje zaostatak na tri gola (7:10). Iz ekipe Bezbednosti, na dva minuta isključena je Bogojevićeva, što je Medicini donelo prednost igračice više. Do kraja poluvremena obe ekipe postižu po dva gola i rukometašice Bezbednosti ostaju sa tri gola viška. Rezulat na poluvremenu je bio 12:9.

Drugo poluvreme počinje u sporijem ritmu, dugo nije bilo golova. Pokušavala je Pavlovićeva za Bezbednost, ali nije uspevala da zatrese mrežu protivnika. Prvi gol u poluvremenu postiže Terzićeva sa linije sedam metara. (14:9). U nastavku I Medicina stiže do gola, precizna je bila Joksimovićeva. Kako je utakmica odmicala, Bezbednost se vraćala u ritam iz prvog poluvremena. Posle gola Terzićeve, Pavlovićeva iz kontre postiže još jedan gol I donosi veliku prednost svojoj ekipi (17:10).  U 28. minutu utakmice, dosuđen je sedmerac za Medicinu, ali Petrovićeva nije bila precizna. Terzićeva je odmah golom „kaznila“ protivnice (19:11). Nakon još jednog promašaja, doktroke su zatražile tajm-aut. Medicina se u meč vraća golom Joksimovićeve, ali i pored toga ne uspevaju da pruže jači otpor Bezbednosti. Bržim i ogranizovanijim napadima, rukometašice Bezbednosti dolaze do pogodaka i održavaju veliku prednost. Tri minuta pre kraja(27:15) isključena je Milenkovićeva, ali to nije pomoglo ekipi Medicinskog fakulteta. Utakmica je završena rezultatom 29:16 u korist Fakulteta bezbednosti.

Obe ekipe veliku zahvalnost duguju golmanima koje su se odlično pokazale. Ovom pobedom u polufinale plasirala se ekpa Bezbednosti. Do pobede ih je sa 11 golova vodila Terzić Jelena, a pratila ju je Bogojević Jelena sa devet pogotaka.  U ekipi Medicinskog fakulteta Todorović Suzana, Joksimović Ksenija i Joksimović Ana postigle po četiri gola.

Jelena Terzić, igračica Fakulteta bezbednosti, nada se da će ekipa uspeti da osvoji zlatnu medalju: „ Mislim da smo zasluženo pobedile, bile smo odlične u odbrani i generalno dobro funkcionišemo kao ekipa,“ izjavila je Terzićeva.

Prethodni tekstIzabranice Medicinskog upisale prve bodove
Naredni tekstKPA preokretom do Prve lige
Studentkinja sam novinarstva na Fakultetu političkih nauka. Bavljenje novinarstvom znači ispunjenje mojih želja. Ne mogu da zamislim dan bez radija i sportskih vesti. Želja mi je da izveštavam sa velikih sportskih takmičenja. Kontakt: urednik@sportindeks.rs