Bezbednost sigurna

400

Pobedom od 2:0 (25:16, 25:18) nad Građevinskim fakultetom, odbojkašice Fakulteta bezbednosti upisale su novu, sedmu pobedu i tako dodatno učvrstile drugo mesto u A grupi u  Ligi univerziteta u Beogradu.

Poenima Tadićeve i Simovićeve, odbojkašice građevine povele su rezultatom 2:0. Na drugoj strani, Kukobat je bila precizna iz zone 4, a nakon toga njena saigračica Milojevićeva realizovala je prvi tempo pa je rezultat bio nerešen – 4:4. Igralo se zatim poen za poen, da bi pri rezultatu 10:8 za svoj tim, Dimitrijević dobro tukla po dijagonali te bezbedonsti donela vođstvo od tri poena (11:8).  Simovićeva je sa dva uzastopna poena uspela da smanji na poen razlike (11:10) da bi nešto kasnije njene saigračice napravile veći broj grešaka koji ih je koštao rezultatskog deficita od minus četiri (11:15). Videvši da kaskaju za rivalkama, klupa Građevinskog fakulteta zatražila je tajmaut koji im nije naročito pomogao. Ponovo je Dimitrijević bila udarna igla napada bezbednosti; nakon njena dva uzastopna poena, odbojkašice iz Gospodara Vučića povisile su prednost na 20:14. Đapa je u samoj završnici odservirala as servis za 22:16 te je svoju ekipu dovela na svega tri poena od osvajanja prvog seta. Konačno, pri rezultatu 24:16, Miletićeva je smečovala te je bezbednost posle nešto manje od 20 minuta igre povela sa 1:0 u setovima.

Stojanović M. Aleksić M.

Sličan ritam igre viđen je početkom drugog seta. Zahvaljujući dve uzastopne greške, odbojkašice Građevinskog fakutleta dozvolile su protivnicama da povedu prvi put u drugom setu (3:2). Ubrzo zatim, Đapa je „kuvanjem“ izjednačila na 4:4 da bi u narednom poenu Krstićeva poentirala iz prvog tempa (5:4). Odbojkašice Građevinskog fakulteta uspele su prvo preko Simovićeve da izjednače, a zatim je i Brajovićeva poentirala za minimalnu prednost svog tima (6:5). Usledila je konsolidacija u redovima bezbednosti. Miletićeva je odservirala as, da bi zatim Đapa  iskoristila loše postavljanje protivnica. Na sve to, Krstićeva je poentirala nakon prvog tempa, pa je prednost Fakulteta bezbednosti sredinom drugog seta iznosila osetnih plus pet – 12:7. Odbojkašice građevine su, nakon poena Simovićeve i Popovićeve prišle na svega dva poena zaostatka (15:13), ali snage za nešto više nije bilo. Bezbednost je ubacila u veću brzinu te su nakon smeča Kukobatove povele sa 19:14. Srednji bloker bezbednosti, Krstić, istakla se u samoj završnici meča. Prvo je za 21:16 izblokraila rivalke da bi nešto kasnije poentirala za 23:17. Milojevićeva je na kraju realizovala drugu meč loptu, pa je ekipa bezbednosti rezultatom 25:18 osvojila drugi set i upisala novu pobedu.

Statistika: Građevinski fakultet Fakultet bezbednosti
Poeni iz igre 19 27
Poeni iz bloka 2 2
As 1 4
Servis greške 2 8
Greške iz igre 15 4

Jedna od najefikasnijih na meču, Krstićeva, istakla je da njen tim ovu pobedu posvećuje svom kapitenu. „Iskoristila bih priliku da prvo pozdravim kapitena ekipe Anju koja nije bila tu. Ovaj meč smo odigrale za nju“, prokomentarisala je Krstićeva.