Bezbednost nije ugrožena

77

U okviru šeste nedelje takmičenja u prvoj rukometnoj ligi za studente odigrana je jedna utakmica grupa A u kojoj su više znanja imali momci sa fakulteta Bezbednosti koji su pobedili Singidunum rezultatom 30:14 i time praktično obezbedili prolaz dalje.

U susretu dve ekipe koje su pred ovaj meč imali isti skor iskreno nismo znali šta da očekujemo. Momci sa Bezbednosti su izgubili od RGF-a, pobedili KPA i službenim rezultatom savladali Beogradsku poslovnu školu dok su kolege sa Singidunuma tesno izgubili od favorizovane ekipe FON-a i pobedili dve utakmice službenim rezultatom usled nedolaska ekipa Beogradske poslovne škole i KPA.

Prvo poluvremeno je krenulo izuzetno čvrsto i obe ekipe su pokazale protivnicima da neće lako doći do bodova. Odbrane su bile čvrste, golmani su imali svoj dan i nije bilo jednostavno odrediti ko će izaći kao pobednik. Ali nakon prvog tajm-auta pri rezultatu 3:2 za Bezbednost, stvari su počele da se menjaju. Dobra igra Bezbednjaka je dovela do stvaranja osetnije razlike, a promašaji Singidunuma su samo pridodali da razlika na poluvremenu bude teško dostižna. Na kraju 20. minuta rezultat je bio 13:6.

Razlika koja je stvorena u prvom poluvremenu se održavala na početku drugog, jer su ekipe igrale gol za gol. Pri rezultatu 15:8 golman Fakulteta bezbednosti Janković je bio akter najlepšeg momenta na utakmici. On je sa čitavog terena savladao kolegu i najavio potop, odnosno seriju od 5:0 kojom je razbijena svaka nada Singidunuma. Do kraja nismo videli značajniju promenu rezultata jer je utakmica praktično bila rešena. Zabeležili smo i potez Miloša Bubala koji je na sjajan način završio kontranapad svog tima tako što je u skoku napravio okret pre nego što je matirao golmana Mirkovića. Konačan rezultat meča bio je 30:14 za Fakultet bezbednosti i gotovo izvestan plasman u doigravanje.

U redovima pobednika, Bubalo i Milojević su postigli po 7 golova, dok su u redovima Singidunuma Blagojević i Novović bili bolji od ostalih sa 5 postignutih golova.

Nenad Ružić

Prethodni tekstZagrevanje Ekonomistkinja pred borbu za prolaz, RGF-ovke nadmašile sebe
Naredni tekstPles oko sipke za bolje zdravlje
Apsolvent psihologije na Filozofskom fakultetu u Beogradu. Sportsko novinarstvo mi je hobi već par godina i od osnivanja sajta sam u Sportindeksu. Dišem za fudbal, navijam za dobru igru i puno golova (zvanično), a strani su mi samo borilački i auto-moto sportovi. Slobodno možete da mi se obratite na mail nenad.ruzic@sportindeks.rs, rado ću vam odgovoriti. Sportski pozdrav.Moji tekstovi