Bezbednost nadigrala Farmaceute

25

Futsaleri Fakulteta za bezbednost pobedom su startovali u ovogodišnjoj sezoni SUUB lige. Oni su u sportskoj hali Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje na Košutnjaku, trijumfovali nad Farmaceutskim fakultetom rezultatom 4:1. Futsaleri Bezbednosti su imali inicijativu tokom većeg dela utakmice, zahvaljujući solo prodorima, pre svega Birtule i Poledice.
Ofanzivna taktika i potpuna dominacija na protivničkoj polovini terena viđena je od strane ekipe Bezbednosti na početku meča. Nakon nešto manje od dva minuta igre i potpunog presinga bezbednosti, gol je postigao Poledica. Prodorom po desnom krilu, uz asistenciju Milojevića, savladao je golmana farmacije i doveo ekipu u vođstvo od 1:0. Postignut gol, samo je pojačavao ambicije futsalera bezbednosti da vrše pritisak na protivnički gol. Vrlo brzo u šansi se našao Birtula i udarcem sa šest metara od gola, obezbedio duplo vođstvo svojoj ekipi (2:0). Konačno je na meču viđena i prva konkretna prilika farmaceuta u kojoj se našao Mojić, ali promene rezultata nije bilo. On je prodorom po levoj strani terena, uz asistenciju Jovića, uputio udarac, koji je završio preko gola. Međutim, bezbednost je nastavila ofanzivno. Ređale su se šanse Borovića, Kostića i Sandića, ali loptu u mrežu ponovo je poslao Birtula po sredini gola uz asistenciju Sekulića. Bezbednost je uvećala prednost na 3:0. Od tog trenutka, farmaceuti su zaigrali ofanzivnije, preuzeli su inicijativu. U prilikama za pogodak, našli su se Ralević, Živković i Olujić. Presing Farmaceutskog fakulteta iskoristio je Jović, uz pomoć Jordanovića, prodorom po desnom krilu. Ovim pogotkom, na poluvreme se otišlo rezultatom 3:1 za bezbednost.
Drugo poluvreme nastavljeno je u ritmu s kraja prvog dela, presingom farmacije. Oni su igrali konkretnije u napadu. U nekoliko navrata, strelac gola za farmaciju, imao je izgledne šanse da učini utakmicu potpuno neizvesnom, ali nije realizovao svoje šanse. Priliku je imao i Jordanović iz slobodnog udarca, ali nakon udarca, lopta je završila u rukama golmana. Igrači bezbednosti, tri minuta pre kraja meča, zatražili su tajm-aut, kako bi sprečili nalete farmacije. U toj nameri su i uspeli. Finiš meča obeležio je pogodak Kostića, kome je asistirao Poledica, preko pola terena. To je bio i jedan od poslednjih napada na meču, koji je doneo siguran trijumf bezbednosti od 4:1.
Najbolji igrač pobedničke ekipe bio je Birtula sa dva pogotka, a kod farmaceuta, Jović, uz jedan pogodak i nekoliko prilika za gol.
Stefan Birtula, najzaslužniji za pobedu Fakulteta bezbednosti, čestitao je protivnicima na dobroj borbi i poželeo im uspeh u daljoj sezoni. „Od početka do kraja smo odigrali tako da smo zaslužili ovu pobedu. Nadam se plasmanu među prve tri ekipe na kraju sezone i mislim da je to moguće uz dobar fudbal i naravno, dobro suđenje“.