Bezbednjake spasila sirena

61

U okviru drugog kola prve studentkse rukometne lige u nedelju u 15 časova odigran je susret između Fakulteta Bezbednosti i Kriminalističko – policijske akademije. Trijumfovali su Bezbednjaci rezultatom 24-22. Susret u POSCO areni pratilo je 50-ak gledalaca.

Untitled

Utakmica je počela prilično izjednačeno, pa je posle nekoliko minuta rezultat glasio 6-5 za Bezbednjake, za koje je Savić postigao 4 od prvih 6 golova. Nakon toga posle nekoliko kontri, nervozne igre ekipe Kriminalističko – policijske akademije  i prelepog gola Bubala (iz okreta pored 2 protivnička igrača) Bezbednjaci su došli do prednosti od 4 gola (10-6) pa je KPA zatražila tajmaut. Tajmaut je urodio plodom, KPA je ušla u period mirnije igre, sa mnogo manje izgubljenih lopti pa su uspeli da smanje prednost Fakulteta Bezbednosti na samo 2 gola , u jednom trenutku bilo je 14-12.  U tim trenutcima golman Bezbednjaka se razbranio, to su njegovi saigrači iskoristili u napadu i na odmor se otišlo sa rezultatom 17-12 .

Na početku drugog poluvremena izgledalo je da će Fakultet Bezbednosti stečenu prednost lako sačuvati . Igralo se gol za gol do rezultata 20-15. Tada su obe ekipe ušle u seriju promašaja i izgubljenih lopti, kao rezultat brzoplete igre. Golom Kopanje za prednost Bezbednosti od  6 golova prekinut je period od 5 minuta bez gola. Nastavila se ujednačena igra, i delovalo je da KPA nema snage za preokret. Međutim na samo 2 minuta do kraja , pri rezultatu 24-18  KPA je dodala gas. Realizacija im je bila perfektna, sva 4 poslednja šuta su ušla u gol, a presingom su uspeli da nateraju bezbednjake da olako gube lopte i omoguće lake golove iz kontri. Treba pohvaliti i golmana Kriminalista Mimića koji je u poslednjim minutama imao 2 odlične odbrane. Iako je u samom finišu ekipa Bezbednosti izgledala umorno i bezidejno, nije bilo dovoljno vremena za preoket. Da se igralo još par minuta Kriminalisti su vrlo lako mogli doći do pobede.

U pobedničkoj ekipi najbolji pojedinac na meču bio je Savić sa 6 golova, dok je u redovima Kriminalista po 5 golova postigni Stanković i Stojaković.

Untitled2

Prethodni tekstGeografi zasluženo bolji
Naredni tekstMedicinska egzIbicija
SPORTINDEKS je web magazin koji ima za cilj da promoviše stvari koje nikako ne mogu da nađu zajednički jezik – sport i visoko obrazovanje. Naš cilj je da napravimo portal koji bi omogućio studentima da daju svoje viđenje sporta u našoj zemlji i da, koliko je moguće, podstakne neke promene.