Bezbednjaci slavili u drami na Topčideru za finale Farmasi kupa

219

Futsaleri Fakulteta bezbednosti plasirali su se u finale Farmasi kupa, pobedivši u uzbudljivom polufinalu ekipu Visoke turističke škole, rezultatom 4:3 (3:0). U slabo ispunjenoj Posco Areni bezbednjaci, predvođeni raspoloženim Sekulićem, uspeli su da sačuvaju prednost stečenu u prvom poluvremenu i tako zakažu finalni duel sa Visokom školom za IKT, koja je izbacila aktuelnog šampiona USSB lige, Vojnu gimnaziju.

Polufinalni susret počeo je u znaku inspirisanih futsalera Fakulteta bezbednosti. Najava onog što sledi bila je stopostotna šansa Milosavljevića, da bi se dva minuta kasnije  Milosavljević ispravio posle odličnog dodavanja Sekulića. Nastavili su da dominiraju bezbednjaci, a turisti su pružali slab otpor u tim trenucima. Sekulić je „promešao“ odbranu protivnika i špicem poslao loptu pod prečku za 2:0. Minut kasnije i novi gol u mreži turista. Ponovo je Sekulić asistirao, a ovoga puta Bartula je matirao golmana Rakića. Delovalo je da su bezbednjaci rešili pitanje pobednika i da će drugo poluvreme biti samo formalnost, ali turisti su pokazali svoju drugu stranu.

Kostić
Hrabrije, odlučnije i pametnije ušli su turisti u drugi period. Prvo je zapretio Nikolić petom, a nekoliko minuta kasnije Kurtanovićev udarac iz slobodnog udarca prošao je kroz noge golmana Bezbednosti i završio u golu – 3:1. Odgovorili su futsaleri Bezbednosti preko Sekulića, ali se isprečila stativa. Bolja igra turista ulila je bezbednjacima nepotrebnu nervozu i počeli su da gube loptu u opasnoj zoni. Kurtanović je snažnim šutem pogodio stativu, ali Đorđev se najbolje snašao u kaznenom prostoru i vratio svoj tim potpuno u meč – 3:2. Više rizika u igri stvorilo je dosta prostora za kontru bezbednjaka i upravo nakon jedne, povećali su prednost. Ponovo saradnja Milosavljevića i Sekulića, posle koje je Milosavljević po drugi put pogodio metu. Usledio je novi nalet futsalera Više turističke škole, ali su do kraja uspeli  samo da smanje zaostatak. Nikolić se našao na pravom mestu 4:3.

Marko Sekulić, trostruki asistent i strelac jednog gola za Fakultet bezbednosti, veruje da njegov tim može do titule.

„Prvo poluvreme je bilo izvanredno, u drugom delu je došlo do izražaja to što ne treniramo dovoljno. Svaka čast protivnicima odigrali su fantastično drugo poluvreme i želim im sreću u borbi za treće mesto. Takođe, čestitam i mojim igračima na finalu, s obzirom na okolnosti ovo je sjajan uspeh za našu ekipu. Nadamo se da možemo do titule, ali moraćemo da ispravimo stvari koje su nam se dešavale u prvom poluvremenu, bili smo zaista loši. Pohvalio bih i našeg golmana, kojeg da nije bilo, svakako, da bi rezultat bio drugačiji, pritom je momak igrao pod povredom i mislim da je najzaslužniji što smo ušli u finale“, zaključio je Sekulić.