Beogradska poslovna škola dala otkaz informatičarima

213

Košarkaši Beogradske poslovne škole savladali su ekipu računarskog fakulteta rezultatom 49:40 (11:15, 11:4, 13:14, 14:7) u okviru trećeg kola USSB lige.

Studenti BPŠ-a su otvorili meč neubedljivom igrom i uz dosta izgubljenjih lopti dozvolili  ekipi Računarskog fakulteta da se rezultatski odlepi i povede sa 8:0. Marić je na početku ove četvrtine dva puta prošao do koša i poentirao. Pejić je na drugoj strani pogodio za tri poena, a novih plus 10 je doneo je Žepinić na asistenciju Mitića. Do kraja četvrtine ekipa RAF-a nastavila je sa čvrstom igrom u odbrani i napadu, pa su biznismeni otišli na tajm-aut ne bi li našli adekvatno rešenje za nastavak meča. Pauza je urodila plodom, pošto su se BPŠ-ovci vratili u igru upisavši do kraja četvrtine 11 poena, (11:15). U ovom delu meča najviše se istakao student Beogradske poslovne škole  Crnoglavac, koji je na kraju četvrtine odneo svojoj ekipi osam poena pogocima za dva.

Ekipa Beogradske poslovne škole nešto bolje je započela drugu četvrtinu. Odbrana je bila na visokom nivou, a u napadu je bio uspešan Čivanović. Realizacija napada za dva poena  Čivanovića na asistenciju Mitića dovodi ekipu BPŠ-a u prednost (20:17). Ekipa računarskog fakulteta je polako posustajala. Nisu bili dobro organizovani u napad, a iako su dobro skakali u odbrani, to im nije bilo od prevelike koristi. Pomak u ovoj deonici za rafovce dolazi tek po izvođenju slobodnog bacanja koje je pogodio Ilijevski za 22:19.

Radosavljević
U drugom poluvremenu tim Računarskog fakulteta je podigao igru na viši nivo, ali sastav Beogradske poslovne škole se i dalje držao dobro i uspeo je da im parira. Oba tima su dobro šutirala za dva poena, a a ovu četvrtinu je RAF uspeo da reši u svoju korist (14:13). Dosta dobro su realizovali kontranapade, ali im opet nisu mogli da pređu u vođstvo. Bili su veoma blizu da to učine na kraju ove četvrtine (35:33). Ipak, imali su aktivan rezultat na ulasku u odlučujući deo meča.

Ekipa Računarskog fakulteta, ipak, više nije imala snage za potpuni preokret i iznenađenje. Usledio je period promašaja obe ekipe, u kom su poene za BPŠ postigli Smiljanić i Božinović koji je pogodio uz faul, ali bez realizacije dodatnog penala (40:34). Na to je RAF odgovorio novom serijom 6:0 za izjednačenje. To su bili poslednji poeni Računarskog fakulteta, dok se ekipa iz Bulevara kralja Aleksandra nije zaustavila. U ovom periodu igre zablistao je Crnoglavac koji je stavio tačku na ovu utakmicu donevši svojoj ekipi prednost od devet poena (49:40) i konačnu pobedu.