Beograđani nadigrali domaćina

113

Odbojkaši Univerziteta u Beogradu zabeležili su pobedu na startu međuuniverzitetskog takmičenja. Momci iz prestonice su u hali Jezero nadigrali  kolege sa Univerziteta u Kragujevcu rezultatom 2:1 (25:23; 15:25; 15:8). Kragujevčani su sjajno parirali rivalu tokom prva dva seta, ali je uigranost Beograđana presudila u taj- brejku. Beograd će se za finale boriti sa odbojkašima Univerziteta Novi Pazar.

Obe ekipe ušle su raspoloženo u meč. Tehničar Beograda Arsenoski razigravao je sve svoje napadače, dok se organizator igre domaćih uglavnom oslanjao na Ćirovića. Sve do sredine seta nije bilo veće rezultatske razlike, a onda je na servis došao Pajić. Primači Kragujevca nisu imali rešenje za servis korektora gostujuće ekipe, te se Beograd odlepio na 18:11. Trener domaćina je pokušao tajm- autom da kosoliduje svoje redove. Nakon predaha proradio je blok Gojića, ali je Kragujevcu znatno više pomoglo opuštanje u redovima rivala. Do završnice prvog perioda igre Kragujevčani su uspeli gotovo da anuliraju prednost protivnika i uđu u egal. Klupa Beograda pravovremeno je zatražila kratki predah. Životić je sjajno poentirao dva puta iz zone četiri i sprečio preokret Kragujevca. Set je završen rezultatom 25:23 u korist gostujuće ekipe.

kg

Drugi set znatno su bolje otvorili odbojkaši Univerziteta u Kragujevcu. Konačno je proradio blok za koji napadači Beograda nisu imali odgovor. Već na samom startu napravili su razliku i održavali je tokom čitavog drugog seta. Trener Beograda pokušao je tajm- autom i izmenom dijagonale korektor- dizač, ali su Kragujevčani bili odlični u svim segmentima igre i nisu dozvolili ni nagoveštaj preokreta. Odbojkaši Beograda nisu mogli da nađu rešenje za odlične napade Kocanovića i Ćirovića. Momci iz Kragujevca  su ubedljivim rezultatom 25:15 izjednačili i obezbedili treći, odlučujući set.

Beograd je u taj- brejk ušao sa donekle izmenjenom postavom, Bubulj je na poziciji primača zamenio Pozdnjakova, i to se ispostavilo kao dobitna kombinacija. Već na startu odbojkaši Univerziteta u Beogradu uspeli su da naprave rezultatsku razliku. Milić i Gajić su sjajno spajali blok sa krajnjim igračima i tako u potpunosti izbacili iz igre napadače Kragujevca. Ekipe su strane zamenile pri vođstvu gostiju od 8:4. U nastavku su domaći igrači nastavili da nižu greške, a izmena dizača nije uticala na promenu u njihovoj igri. Na drugoj strani dominirao je Bubulj. Najpre je izblokirao Gojića, a onda vezao dve odlične dijagonale iz zone četiri. U odlučujućem poenu je u tandemu sa Milićem sjajno izblokirao Perovića za konačan rezultat 15:8 i trijumf svog tima.

Univerzitet BeogradUniverzitet Kragujevac

U pobedničkoj ekipi najefikasniji su bili korektor Mihajlo Pajić i srednji bloker Miloš Milić sa po sedam poena, dok su se u ekipi Kragujevca istakli Kocanović i Ćirović sa po 11 poena na svom kontu.

Selektor Univerziteta u Beogradu Ivan Bulić smatra da je kompaktnost njegovog tima presudila u ovom meču i očekuje prvo mesto u grupi.
Protivnička ekipa sastavljena je uglavnom od superligaških igrača, dok u našem timu samo dvojica igraju u najvišem rangu. Nekoliko treninga koje smo odradili zajedno su svakako pomogli da se uigramo i tako dođemo do pobede. Prvi set je bio egal, a u drugom nas je njihov igrač koji je ove godine igrao Ligu šampiona u potpunosti izbacio iz ritma. U odlučujućem setu sam umesto Pozdnjakova dao šansu Bubulju i to se ispostavilo kao pravi potez. Nadam se da ćemo, uz ovakvu igru, uspeti da trijumfujemo i u narednom meču“, poručio je Bulić.

Odbojkaš Univerziteta iz Kragujevca Lazar Ćirović istakao je neuigranost svoje ekipe kao ključni razlog poraza.
Glavni problem naše ekipe definitivno je bio neuigranost. Nismo odradili ni jedan zajednički trening i to se videlo u odlučujućim trenucima. Pokušali smo da odigramo sa što manje grešaka i tako dođemo do pobede, ali nismo uspeli da održimo ritam. Ekipa Beograda sjajno je odradila svoj posao, znatno su manje grešili i to im se na kraju isplatilo. Mislim da je viđena zaista kvalitetna odbojka i čestitam protivniku na prikazanoj igri i trijumfu“, rekao je Ćirović.

Fotografije: Photography JZ