Beograđani bolji od Nišlija

4

U kvalifikacionom meču za predstojeće Evropske univerzitetske igre u Zagrebu i Rijeci , futsal ekipa Beograda savladala je kolege iz Niša rezultatom 5:2 (1:0). Utakmica je odigrana u hali osnovne skole ,,Miroslav Antic’’ u Nišu .

Prvi posed pripao je domaćinima , i odmah u prvom napadu Nišlije su posle greške izgubile loptu. Beograđani su iz kontre uspeli da iznude autogol Vladimira Ristića i nakon samo dvadeset sekundi stignu do prednosti . Posle ovako očajnog starta futsaleri Niša su ipak uspeli da smire igru i nastave meč na ravnopravnom nivou sa svojim protivnicima. Već u trećem minutu imali su veliku šansu da dodju do izjednačenja ali je golman Beograđana sjajno reagovao. Igra  je u nastavku bila znatno sporija I prvu sledeću priliku videli smo tek u 22. minutu kada su igrači Niša pogodili prečku iz šuta sa distance. To je ujedno bio I poslednji trenutak u prvom poluvremenu vredan pomena.

niš

Na početku drugog perioda igre , obe ekipe bile su izuzetno oprezne I dominacija više nije bila na strani Nišlija. U 34. minutu sjajan pogodak Cvetkovića doneo je Beograđanima prednost od dva gola. Međutim, Nišlije nisu dopustile da meč izmakne kontroli. Samo sedam minuta kasnije Ristić se sjanim pogotkom iskupio za autogol sa početka utakmice i smanjio na 2:1. Taman kada je sve izgledalo kao da cemo imati uzbudljivu zavrsnicu, Beograđani su u 43. minutu odgovorili novim golom Cvetkovića, i tako opet otišli na dva razlike. A onda , već u sledećem napadu , na totalno razočarenje Nišlija, Milun Božić povisio je na 4:1 i time rešio pitanje pobednika. Do kraja meča , svoju sjajnu partiju , Cvetković je uspeo da kruniše asistencijom za Kopanju koji je golom preko celog terena stavio tačku na ovu dominantnu predstavu momaka iz prestonice . Igrači Niša nisu želeli da se pomire sa ovako ubedljivim porazom , te su pokušali da smanje igrajući sa svih pet igrača u napadu. U pretposlednjem minutu meča , nakon igranja rukom , dosuđen je kazneni udarac za Nišlije. Sa linije šest metara siguran je bio Todorović. To je bilo sve što su domaćini uspeli da urade do kraja meča i nakon poslednjeg sudijskog zvižduka rezultat je ostao 5:2 .

Najbolji strelac ovog meča Nikola Cvetković smatra da je njegov tim zasluženo trijumfovao i uz ovakvu igru očekuje plasman u Zagreb i Rijeku.
Ovo nam je prva utakmica u ovom takmičenju, tako da sam zadovoljan prikazanom igrom. Na početku smo bili malo stegnuti, ali smo se kasnije otvorili i nametnuli svoj ritam igre. Pokazali smo više želje i umeća i to se na kraju isplatilo. Protivnik je bio dobar, poznajemo gotovo sve igrače. Nadamo se da ćemo natastaviti sa ovako ubedljivim partijama i na kraju se plasirati na Evropske unverzitetske igre”, poručio je Cvetković.