Basara predvodio Singidunum do pobede

374

Studenti Univerziteta Singidunum trijumfovali su nad kolegama sa Kriminalističko-policijske akademije rezultatom 18:13 (11:7) u rukometnom Kupu studentkinja i studenata Beograda. Singidunum je kontrolisao ceo meč i na kraju bez većih problema ostvario pobedu koja je ekipi donela polufinale.

Prvi pogodak na meču postigao je srednji bek Singidunuma Antić. Već naredni napad, za 1:1 pogodio je Majkić. Nekoliko narednih minuta igralo se gol za gol. Nakon isključenja policajca Petrića Singidunum je pogocima Gromovića i Antića poveo sa 5:4. Ipak, ni policajci se nisu predavali. Preko levog beka Grujičića, momci sa akademije su održavali stalnu rezultatsku klackalicu. U četrnaestom minutu meča, Singidunum je prvi put imao osetniju rezultatsku prednost – 8:5. Precizni su sa bekovskih pozicija bili Danilović i Antić I Basara posle kontre. Ni tajmaut nije prekinuo seriju igrača Singija koji su postigli još tri pogotka i na nepuna četiri minuta do poluvremena imali +6 odnosno 11:5. Policajci nisu imali rešenja protiv Basare, koji se probudio upravo u tim momentima. Ipak, da na pauzu odu sa deficitom od četiri pogotka, pobrinuli su se Grujičić i Đorđević  koji je  sa krila sjajnim lob udarcem matirao Minića. Mogao je Singidunum do veće prednosti, ali je šut Antića odbranio golman KPA Kokotović. Konačno, rezultat posle 20 odigranih minuta bio je 11:7 u korist studenata sa Singidunuma.

Panić O. (G)

Drugo poluvreme obeležile su bolje odbrane oba tima. Basara iz redova Singija je prvi pogodio za 12:7 ali je odmah zatim levi bek policajaca Grujičić preciznim šutem smanjio na 12:8. Nakon nekoliko uvodnih minuta, tim Singidunuma je serijom od 4:0 napravio, ispostaviće se, nedostižnu prednost. Ponovo su pogađali Basara i Antić. Ovog puta, priključio im se i krilni igrač Miladinović. Na semaforu je u tom momentu pisalo 16:8 za studente Singidunuma. Ovoj seriji je, istina, dosta doprinelo to što je kapiten Policijske akademije Petrić dobio isključenje, tako da je Singi imao igrača više. Dostigavši ovu prednost, studenti sa Voždovca su zaigrali lagodnije. Narednih šest minuta nisu postigli pogodak, a akcije su najčešće završavali ambicioznim pokušajima iz daljine. Na drugoj strani, policajci su se probudili. Golovima Majkića, Petrića i Đorića napravili su seriju od 4:0 i smanjii zaostatak na 16:12. U tom momentu, učinilo se da će doći do neizsvesnije završnice. Ipak, nalet protivnika Singidunum je prekinuo tajmautom na nepuna dva minuta do kraja meča. Posle pauze, Bošković sa krila i Basara sa beka su potvrdili pobedu Singija. Petrić je kod policajaca još jednom bio precizan, međutim to nije bilo dovoljno. Na kraju, meč je završen rezultatom 18:13 u korist Univerziteta Singidunum.

Crveni kartoni / /

U pobedničkoj ekipi najzapaženiji je bio levi bek Basara sa postignutih sedam golova. Policajce su predvodili Grijičić i Đorić sa po tri pogotka.

Golman Singidunuma Minić nije krio zadovoljstvo posle pobede svoje ekipe. „Čestitao bih protivnicima na dobroj utakmici. Što se tiče samog meča, odigrali smo kvalitetno na oba dela terena i na kraju slavili.“, kazao je Minić.