Barsa do pobede na mišiće

9

U drugoj utakmici A grupe Barsa je pobedila Ajaks rezultatom 1:0 u triler završnici.

Vrlo tvrdu utakmicu priredile su nam ove dve ekipe. Bilo je nekoliko polušansi na obe strane ali pravu priliku videli smo tek u osmom minutu. Pokušao je Nikola Stanković udarcem izvan devet metara ali je još bolje reagovao golman Ajaksa Smiljković, koji je bio najistaknutiji igrač u prvom poluvremenu.

Ni drugo poluvreme nije donelo većih uzbuđenja. Najveću šansu u ovom delu igre imao je Ajaks preko Bojana Jagetića ali je pogodio spoljnu stranu mreže. U 16. minutu je dosuđen faul za Barsu, šutirao je Nemanja Đurić i pogodio stativu. Barsa preuzima inicijativu i pravi velike probleme Ajaksu. Minut pred kraj utakmice korner je izveo Nikola Stanković, upitio je oštru loptu polu visoko, ona se odbila od golmana Smiljkovića i završila iza njegovih leđa. Barsa je pametno odigrala poslednji minut čuvajući loptu u svom posedu i osvojila nova tri boda.