Bankari bolji od Računarskog fakulteta

2327

Futsaleri Beogradske bankarske akademije pobedili su ekipu Računarskog fakulteta rezultatom 6:4 (2:1) u okviru četvrtog kola Prvenstva studenata u Beogradu. Ekipa iz Zmaj Jovine 12 je bila nepremostiva prepreka za ekipu iz Kneza Mihaila. Bankare je predvodio Čujović koji je pored 2 gola zabeležio i 2 asistencije. Kod gostiju je najbolji bio igrač sa brojem 10, Jaranović sa jednim golom i jednom asistencijom.

Utakmicu je bolje otvorila ekipa Računarskog fakulteta zapretivši preko Gligorijevića, međutim njegovi udarci nisu išli u okvir gola. Milošević, igrač bankara, dobio je u drugom minutu žuti karton za grub start na sredini terena. U trećem minutu su gosti imali šansu da povedu, ali nakon solo prodora Gligorijević je ponovo šutirao, ovog puta pogodio je samo stativu. Presing gostiju se isplatio u četvrtom minutu, kada je Jokić asistirao do Jaranovića koji je morao da ispravi svoj promašaj i tako postigne prvi gol na utakmici za 0:1. Domaći futsaleri su podigli intenzitet utakmice i time probali da poremete vođstvo ekipe iz Kneza Mihaila. Đurović je posle uigrane akcije imao stopostotnu šansu, ali se istakao golman Računarskog Drobnjak. Čujović je iz sledećeg napada imao priliku ali je njegov udarac završio iznad prečke. Narednih 5 minuta je proteklo u sporijem ritmu te nije bilo mnogo šansi sve do gola u 12. minutu. Đurović je požrtvovano uklizao i dodao loptu do Čujovića koji je morao samo loptu da smesti u praznu mrežu. Rezultat je iznosio 1:1 i delovalo je da će se na poluvreme otići istim rezultatom. Nakon kontranapada bankara gol je postigao Katić, koji je iskoristio pas kapitena Čujovića 3 minuta pre kraja prvog dela igre za 2:1. Pored šuta Miloševića i pogođene stative nije bilo više prilika i rezultat je posle prvih 20 minuta igre glasio 2:1 za tim sa bankarske akademije.

55 Atanasković I.

U drugo poluvreme se ušlo minimalnom prednošću domaćeg tima i očekivano je bilo da gosti napadnu. Nikako nisu mogli da prenesu loptu na protivničku polovinu i to je pokušao u dva navrata da kazni Čujović, ali oba udarca su završila u rukama golmana Drobnjaka. U 4. minutu je Keković imao nesporazum sa sudijom, nije mogao da se umiri i dobio je žuti karton. Jaranović je najčešće držao loptu u nogama i pokušavao je individualnim kvalitetom da podigne moral svoje ekipe. Nije u tome uspeo jer je u 30. minutu rezultat bio 3:1. Popović je izneo loptu i u situaciji dva na jedan je nesebično dodao Čujoviću za njegov drugi pogodak. Samo dva minuta nakog tog gola usledio je još jedan u kom je ponovo učestvovao Čujović, ali ovog puta kao asistent. Zagradio je loptu, odigrao Kekoviću koji je matirao golmana za 4:1. Gligorijević je nakon duplog pasa sa Živanovićem u 14. minutu smanjio na 4:2. Ovaj momentum gostiju je trajao nepun minut, jer se istakao Katić solo prodorom i pogotkom za 5:2. Bankari su se opustili i time dozvolili protivniku da se ponada da može doći do preokreta. Defanzivac domaćih se poigravao i tako izgubio loptu što je sa druge strane umeo da kazni Đurović i rezultat je glasio 5:3. Da utakmica ne uđe u neizvesniju završnicu se postarao Milošević koji je matiravši Drobnjaka na asistenciju Đurovića postigao gol za 6:3. Ovim pogotkom pitanje pobednika je bilo rešeno i samo se čekao sudijski zvižduk za kraj utakmice. Gosti su, ipak, postigli gol minut pre kraja meča. Precizan je bio Jokić za konačnih Beogradska bankarska akademija – Računarski fakultet 6:4.

Kapiten bankara, Čujović, je prokomentarisao kako je njegova ekipa bila bolja i zasluženo došla do pobede. “Bili smo bolji, mada smo nespremni skroz, ali se nadam da ćemo to nadoknaditi i da ćemo sledeći meč dobiti sa tri, četiri gola razlike.” Takođe je čestitao protivnicima i poželeo im sreću u nastavku prvenstva. “Svaka čast na fer i poštenoj igri ekipi Računarskog fakulteta, srećno u daljem nastavku”, dodao je Čujović.