Bakovićeva vodila EKOF do pobede

301

Košarkašice Ekonomskog fakulteta savladale su u okviru drugog vikenda Lige Univerziteta u Beogradu ekipu Filozofskog fakulteta rezultatom 42:27 (16:5, 6:12, 8:2, 12:8). Stečenu prednost tokom prve četvrtine, igračice EKOF-a sačuvale su do kraja susreta, a do pobede ih je predvodila Tijana Baković sa 24 ubačena poena.

Bakovićeva je već u uvodnim minutima najavila da želi nagradu za MVP-a utakmice. Prvih osam poena za EKOF bili su njeno delo, dok su Markičevićeva i Bogdanovićeva promašivale za Filozofski (8:0). Seriju Bakovićeve prekinula je na pola deonice Bogdanovićeva sa dva plus jedan, smanjivši rezultat (8:3). Druga četiri minuta obeležila je u redovima EKOF-a Đujićeva sa šest poena, dok je Bakovićeva poenterskom učinku pridodala i dve asistencije (14:3). Poslednji koš prvog dela zabeležila je Markičevićeva, pogodivši za 16:5.

Drugih osam minuta otvorila je preciznim bacanjima Markičevićeva (16:7). Bakovićeva je uzvratila sa dva plus jedan, a nakon trojke Anđelije Bogdanović, EKOF je zatražio tajm aut (19:12). Tri minuta pre poluvremena Bakovićeva je opet bila precizna za ekonomistkinje nakon ofanzivnog skoka, a do kraja četvrtine viđena je još jedna trojka Anđelije Bogdanović (21:15). Filozofkinje su do kraja smanjile razliku za još jedan poen te se na odmor otišlo rezultatom 22:17.

Danica Đujić 15
Nastavak je počeo promašajima na obe strane. Grešile su košarkašice oba tima i na sredini terena. Gubeći olako lopte ekonomistkinje su davale priliku protivnicama da se vrate u utakmicu, ali tim Filozofskog fakulteta to nije znao da iskoristi. Nakon tog kratkog pada u igri, konsolidovale su se igračice EKOF-a, a Bakovićeva nastavila je da postiže koševe. Na asistenciju Đujićeve, pogodila je za tri, upisavši svoj 17. poen (25:17). Jedine poene za Filozofski fakultet u trećoj četvrtini dala je Kojčićeva za rezultat 30:19.

Poslednja četvrtina bila je samo odrađivanje posla za košarkašice EKOF-a. Umorne filozofkinje nizale su faulove što je doprinelo da poslednji period bude i period sa najviše slobodnih bacanja. Sa linije penala ekonomistkinjama poene su donele u ovom periodu Milutinovićeva i Eror, a tačku na susret stavila je Bakovićeva pogotkom u poslednjem minutu za dva poena. Konačan rezultat bio je 42:27 u korist Ekonomskog fakulteta.