Atina na vrhu fudbalskog Olimpa

432

Na terenima Ade Ciganlije održan je humanitarni turnir u okviru manifestacije “Student fest” čiji je prevashodni cilj prikupljanje pomoći za one kojima je to najpotrebnije. Pojavilo se devet ekipa koje su bile raspoređene u tri grupe. Pobednici grupa su bili sigurni u polufinalu, gde bi im se pridružila najbolja drugoplasirana ekipa o kojoj je odlučivala gol razlika.

U prvom meču grupe C, ekipa “ FAP Mašina” je nakon dosta muke uspela da nadigra “Qatar Airways”, rezultatom 1:0. Tokom cele utakmice su tražili  pukotinu u protivničkoj odbrani, koju su našli pred sam kraj utakmice i zasluženo osvojili tri boda. Kapiten ekipe “FAP Mašina”, Radojčić Milan, bio je zadovoljan pobedom, uprkos nenaviknutosti njegove ekipe da loptu manjih dimenzija.

U isto vreme, na terenu broj dva, “Atina” je rutinski došla do pobede od 3:0 protiv ekipe “FK Popadić” i zasela na čelo grupe B. Moglo se na samom početku očekivati da će “Atina” sa prvog mesta dalje, a da će se ekipe “FK Popadić” I “UFA organizacija” boriti za drugo mesto.

U grupi A, ekipa “GSP” je sa dve pobede obezbedila plasman u polufinale, a ekipama “Crne glave” i “Mika Mitrović” ostalo je da se nadaju da bi pobedom u međusobnom okršaju mogle da izbore plasman među četiri najbolja tima.

Nakon što je “FAP Mašina”, prešla preko druge prepreke u vidu ekipe “Drndarina četa”, i time zauzela prvo mesto u grupi C, ostalo je da poraženi iz prva dva kola odluče o drugom mestu u grupi. Iz tog duela, kao pobednik i osvajač drugog mesta, izašla je ekipa “Qatar Airways” koja je ubojitim kontrama uspela da kazni sve promašaje “Drndarine čete” čiji je gorostasni centarfor, Stokanović Milan, bio zadovoljan organizacijom, druženjem i sportskim duhom koji su pokazali svi učesnici.

Atina” je smoždivši ekipu “UFA organizacija” zasela na prvo mesto i mirno iščekivala polufinale. “UFA orgnizacija” I “FK Popadić” odigrali su pravu takmičarsku utakmicu koja je završena pobedom ekipe “FK Popadić” od 2:1.

U poslednjem duelu u grupi A, koji je odlučivao o drugom mestu, tim “Mika Mitrović” savladao je ekipu “Crne glave” u veoma tesnoj utakmici sa 2:1 i dao sebi za pravo da se nada statusu najbolje drugoplasirane ekipe.

Svoje mesto među četiri najbolje ekipe obezbedili su “GSP”, “FAP Mašina” i “Atina”, kao pobednici grupa, a kao najbolja drugoplasirana ekipa pridružila im se ekipa “Qatar Airways”, koja se na volšeban način, golom u samoj završnici odlučujuće utakmice grupne faze našla u polufinalu. .

Prvo polufinale odigrano je između ekipa “Qatar Airways” i “Atina”. Proveli su se kao bosi po trnju igrači “Qatar Airways-a” pošto su nakon samo par sekundi bili u zaostatku od jednog gola, a do poluvremena kapitulirali su još pet puta. Prava kanonada ekipe “Atina” koja je već nakon prvih deset minuta mogla da misli o taktici za finale. U drugom poluvremenu su spustili tempo i meč je završen rezultatom 8:1.

Strelac jedinog gola za “Qatar Airways”, Vukašin Milijanović, istakao je pripremljenost drugih ekipa, ali i izrazio zadovoljstvo celokupnim turnirom. Jedan od nosilaca igre ekipe “Atina”, Predrag Simić, bio je zadovoljan pobedom i očekivao istu u finalu. “Ušli smo dobro u utakmicu, otvorili je na vreme golovima Radomirovića, verovatno najboljeg strelca turnira, pa je kasnije sve bilo lakše.

U drugom polufinalu malo više vatre. Ekipa “FAP Mašina” savladala je nakon velike borbe ekipu “GSP-a” sa 6:2. Iako rezultat ne govori tako, GSP-ovci su se držali sve do sredine drugog poluvremena kada ih je stigao umor, te nisu uspeli da sačuvaju egal sa kraja prvog poluvremena. “FAP Mašina” je prebacila u treću brzinu i rutinskom realizacijom zakazala susret dve ekipe koje su najviše pokazale.

U borbi za treće mesto, “GSP” je savladao “Qatar Airways” rezultatom 5:3 i okitio se bronzanom medaljom. Ovaj duel predstavljao je omaž fudbalu kakav svi volimo. Pregršt lepih poteza, igra bez garda na obe strane, promašaji za rubriku ne poverovati i egzekucije od kojih staje dah.

Sam početak borbe za najsjajnije odličje ličio je na partiju šaha u kojoj se procenjivao svaki protivnikov potez. Nije bilo prilika sve do završnih par minuta prvog dela kada je Simić najboljim potezom celog turnira, fintom tela, oborio jednog od protivničkih igrača na zemlju i projektilom u kontra ugao doneo vođstvo ekipi “Atine”. Brži od sudijskog zvižduka bio je Radomirović koji je istrčao jednu kontru, zaobišao golmana i pogodio praznu mrežu za vođstvo od 2:0. U drugom poluvremenu, jalovi napadi ekipe “FAP Mašina” koja nije uspela da ozbiljnije ugrozi protivničkog golmana. “Atina” je rutinski čuvala prednost i jednom karakterističnom akcijom uspela da postigne još jedan gol i time postavi konačnih 3:0.

Predrag Simić, jedan od protagonista trofejnog pohoda, sumirao je utiske posle finalnog meča: “Zahvaljujem se protivniku na fer i korektnoj igri. Ovo su po meni dve najjače ekipe na turniru i zasluženo smo došli i jedni i drugi do finala. Mislim da smo sa pravom odneli prvo mesto. Nadamo se da će ovakvih turnira biti sve više kako bismo mogli da pomognemo ljudima kojima je to potrebno.

Zlatna kopačka i ujedno prva strela ekipe “Atina”, bio je Radomirović sa 9 postignutih golova. Važno je napomenuti da se očekuje više ovakvih manifestacija, pa se, shodno tome, pozivaju svi oni koji vole sport, bilo da ga igraju ili uživaju u njegovim čarima uz semenke pored terena, da se priključe i pomognu onima kojima je to najpotrebnije.

2.      FK Popadić                         3                           2:3
3.      UFA organizacija                         0                           4:12