Arhitektura isprašila GRID

130

U prvom kolu grupe B Arhitektura je ubedljivo savladala GRID rezultatom 8:2 (3:2).

Vidno uigrana ekipa Arhitekture povela je preko kapitena Đekića već u trećem minutu. On je ukrao loptu na polovini terena i sam stigao do gola rutinski završivši akciju. Nakon proboja po desnoj strani u petom minutu Mašanović je odličnim udarcem povisio na 2:0. Pod kakvim pritiskom je bio GRID govori i to što je Arhitektura imala i mnogo neiskorišćenih šansi, poput one Đekića u šestom minutu, kada je posle lepog duplog pasa šutirao malo pored gola. U sedmom minutu Đekić je povisio na ubedljivih 3:0, ali je to učinio tek nakon ispravke, jer mu je prvi udarac odbranjen. Iako bez prave igre GRID stiže do gola. Bez ikakve ideje u napadu Bošković se odlučio da okuša sreću, raspalio po lopti i pogodio sa poprilične udaljenosti u osomom minutu. U toj situaciji nije najbolje reagovao golman Tošinović, a nije ni minut kasnije. Nakon driblinga kojim je izbacio protivnika Janković je raspalio sa skoro pola terena i ponovo savladao loše postavljenog Tošinovića. Tako je GRID bez igre stigao do više nego prihvatljivog rezultata na poluvremenu – 3:2.

Na početku drugog dela indisponiranog golmana Arhitekture zamenio je Radović, koji gotovo da nije imao posla do kraja utakmice. Vodeći tim je momentalno preuzeo inicijativu, a golovi su se ređali kao na traci. Bulatović je bio strelac u 12. minutu, a Đekić je u 13. postigao svoj treći gol na meču. U 14. minutu je zavrnutu loptu sa boka u mrežu sproveo Tomić. Minut kasnije Mašanović je primio loptu u kaznenom prostoru GRID-a, okrenuo se i lako pogodio. U 16. minutu jednu dubinsku loptu u pogodak je pretvorio Drinić i tako postavio konačnih 8:2 za „Arhitekte“. Nakon ovih pet furioznih minuta pobednička ekipa je „stala na loptu“ i odigrala mirno do kraja utakmice, čak se nonšalantno poigravajući sa protivnikom u nekim momentima. Dokaz nemoći GRID-a bila je i njihova šansa u finišu meča kada nisu uspeli da iskoriste pravi zicer.

Miloš Đekić, koji je na ovom meču postigao het-trik, istakao je da je zadovoljan igrom svoje ekipe ali i da oni mogu još bolje.

Sa druge strane, Stefan Janković istakao je nezadovoljstvo organizacijom svoje ekipe. – Loša organizacija GRID-a, čitavog smera, dovela je do ovog rezultata. Nismo imali dovoljno igrača, nisamo imali ni golmana, ali šta da se radi. Od sledećeg meča očekujemo da ćemo imati i golmana pa će valjda biti bolje – istakao je Janković.