Arhitekte uspešno sprovele pobednički plan

22

U drugom kolu SUUB lige u futsalu ekipa Arhitektonskog fakulteta je, golovima Mikljevića, došla do sva tri boda  pobedivši Stomatološki fakultet2:0(0:0). Prvo poluvreme utakmice u hali na Košutnjaku bilo je prilično izjednačeno, dok su  arhitekte u drugom delu igre nametnule svoj ritam i zasluženo trijumfovale.

Ne tako dobar futsal bio je prikazan na samom startu utakmice i na prvu veću šasnu se čekalo do 6. minuta – kada je Mikljević pasom preko celeog terena uposlio Terzića, međutim, futsaler Arhitektonskog fakulteta se nije najbolje snašao u izglednoj prilici. Sa druge strane pokušaj Cvetkovića iz slobodnog udarca završio je daleko od gola. Nedugo nakon toga stomatolozi su mogli do pogotka, Pokrajac je proigrao Vukovića koji je šutirao pored gola. Usledio je odgovor Arhitektonskog fakulteta i to kakav. Ćučković je u maniru velikih fudbalskih znalaca promešao odbranu Stomatološkog fakulteta, predriblao je trojicu protivničkih igrača i snažno šutirao, ali na žalost njegovih saigrača pogodio je samo stativu.  Izjednačeno su u tim trenucima izgledale ekipe i šanse su se stvarale na obe strane, no mreže su mirovale. Najveću šasnu do kraja prvog dela imali su stomatolozi. Nakon kontranapada stvorili su višak tri na jedan, ali nisu uspeli da iskoriste prednost zahvaljujući odličnom startu Mikljevića.

23107628_1931529240207240_1791969583_o

U drugom poluvremenu smo videli mnogo više uzbuđenja i mnogo bolju igru futsalera Arhitektonskog fakulteta. Ipak, prvu priliku u drugom delu igre imali su stomatolozi. Mihajlović je prošao uz levu aut liniju i izašao sam na golmana, delovalo je da mu je ostao lakši deo posla, međutim lopta je završila pored desne stative.  Kao što obično biva usledila je kazna. Nespretno su stomatolzi izgubili loptu na sredini terena, a to je raspoloženi Mikljević surovo kaznio, istrčao je kontru i rutinski realizovao za 1:0. Pokušale su arhitekte odmah da dupliraju prednost, ali je na  pas Ćučkovića, njegov saigrač Kolarić  loše je odreagovao i nije uspeo da savlada golmana. Nastavile su šanse da se ređaju ispred gola Stomatološkog fakulteta.  Ovoga puta pokušaji Mikljevića i Ćučkovića  nisu završili u mreži protivnika. Mogli su stomatolozi da dođu do izjednačenja i pored neubedljive igre – Pokrajac je poslao precizan pas u kazneni prostor, lopta je došla do Mihajlovića, koji je neozbiljno pokušao petom i tako je propala najbolja šansa za ekipu Stomatološkog fakulteta u drugom poluvremenu. Na drugoj strani terena  Vučković je napravio nesmotren faul u svom kaznenom prostrou, a Miklević je hladnokrvno realizovao penal za vođstvo Arhitektonskog fakulteta od 2:0.  Na samom kraju utakmice arhitekte su imale još nekoliko izglednih prilika, ali lopta nije htela u gol.

Futsaler Arhitektonskog fakulteta, Vukašin Terzić zadovoljan je načinom na koji je njegova ekipa došla do pobede.

„Dobra utakmica. Bili smo od početka bolja ekipa, imali smo bolje individualce, međitim  bilo je potrebno da ostanemo do kraja fokusirani. Dešavalo nam se da gubimo ovakve utakmice u situacijama kada je rezultat neizvestan, ali konačno smo završili utakmicu na način na koji smo hteli i zbog toga se radujem“, istakao je Terzić.

Prethodni tekstVIŠER slavio protiv Visoke turističke
Naredni tekstDrama u Košutnjaku pripala FPN-u

Studiram novinarstvo na Fakultetu politickih nauka. Obozavam plemenitu igru – poznatu kao fudbal od kad znam za sebe. Zelja mi je da postanem sportski novinar i da izvestavam sa utakmica Crvene zvezde u Ligi sampiona.