Arhitekte slavile u dramatičnoj završnici!

9

Košarkaši Arhitektonskog savladali su ekipu Filozofskog fakulteta rezultatom 56:53 (13:9, 13:12, 9:14, 9:9, 12:9) u okviru devetog kola lige SUUB-a. Pobednik meča odlučen je nakon produžetaka, a Arhitekte je do trijumfa predvodio Bogdan Popović sa 18 poena.

Sastav ekipa

Na samom početku utakmice momci sa Arhitektonskog su preuzeli inicijativu, uspevši da nadskaču ekipu Filozofskog. Dominantna igra ispod obruča omogućila im je da nakon tri minuta igre steknu prednost od 5:0, koševima Popovića i Gavrilovića. Na drugoj strani, filozofi nisu uspevali da realizuju svoje napade, a do prvih poena stigli su sredinom deonice, pogotkom Marušića za tri poena. Marušić je u prvoj deonici bio i jedini raspoloženi igrač u timu sa Studentskog trga. Serijom trojki, on je odveo svoju ekipu do prednosti od 8:9. Međutim, koševima Živkovića, Gavrilovića i Jovanovića, arhitekte su uspele da vrate prednost i na odmor se otišlo pri rezultatu 13:9.

U nastavku, filozofi su zaigrali mnogo bolje pod košem, a Marušiću su se u napadu priključili Vojvodić i Šapić. Međutim, u odbrani nisu uspevali da zaustave odličnog Bogdana Popovića. Sredinom deonice, Filozofski je došao do izjednačenja 16:16, ali pogotkom Anđelića za tri poena, Arhitektonski je ponovo poveo. Arhitetke su uspele do kraja poluvremena da odole napadima filozofa i u treću četvrtinu su ušli sa prednošću od plus pet (26:21).

arhitekte kosarka

Odmor je više prijao košarkašima Filozofskog fakulteta. Međutim, od početka drugog poluvremena obe ekipe su imale problem u šutu sa distance. Momci sa Arhitektonskog šutirali su trojke 0/6, a filozofi 0/7. Ključnu razliku tokom treće deonice napravila je bolja igra filozofa pod košem. Odbrana Arhitektonskog nije uspevala da zaustavi snažne prodore Biserčića i Nikolića. Iako im je realizacija bila loša, Arhitekte su uspele da sačuvaju prednost sve do dva minuta pred kraj utakmice, kada su serijom pogodaka Šapića i Vojvodića filozofi stigli do prednosti od 32:33, a potom i 33:35. Pogotkom Pešuta uz zvuk sirene, Arhitetke su uspele da izjednače i da uvedu meč u neizvesnu završnicu (35:35).

Poslednju deonicu, tokom koje su se ekipe smenjivale u vođstvu, obeležio je mali broj poena. Primetna je bila nervoza u igri oba tima, koje su svoje šanse da reše utakmicu tražile šutevima sa distance. Košarkaši Arhitektonskog fakulteta imali su priliku da dođu do pobede, međutim, Gavrilović je deset sekundi pred kraj utakmice izgubio loptu omogućivši filozofima poslednji napad. U napadu Filozofskog lopta je došla do Marušića koji je pokušao za tri poena, ali je bio neprecizan, tako da je utakmica otišla u produžetke.

Ekipa Arhitektonskog je bolje odigrala posledinja četiri minuta utakmice. Iako su i filozofi imali svoje prilike da prelome utakmicu, bili su polovični sa linije za slobodna bacanja, dok su za dva poena šutirali 0/3. Arhitetke su na drugoj strani mirnije ušle u završnicu, Bogdan Popović je diktirao napad svoje ekipe, da bi zakucavanjem na tri minuta pred kraj odveo svoju ekipu do prednosti od 49:47. Do kraja utakmice Arhitektonski je uspeo da sačuva vođstvo i upiše novu pobedu rezultatom 56:53.

U ekipi Arhitektonskog fakulteta raspoloženog Bogdana Popovića pratili su Pešut sa 12 i Gavrilović sa 10 poena, dok je u ekipi Filozofskog fakulteta najefikasniji bio Marušić sa postignutih 17 poena.

Košarkaš Arhitektonskog fakulteta Stefan Gavrilović je izrazio zadovoljstvo zbog pobede svoje ekipe i otkrio šta očekuje od nastavka sezone: “Pre svega bih čestitao momcima sa Filozofskog fakulteta. Već šest sezona igramo jedni protiv drugih, pa je ova utakmica predstavljala mali derbi. Igrali su jako i pošteno, bilo je uživanje biti danas na terenu. Pohvalio bih i svoje momke koji su dali sve od sebe. Smatram da smo zasluženo trijumfovali i očekujem da ćemo nastaviti sa pobedničkim nizom, kako bi smo mi stariji, koji se opraštamo od dresa, ostavili mlađima dobre temelje” naglasio je Gavrilović.

Prethodni tekstMašinski na plus 14 protiv Matematičara!
Naredni tekstOdbojka: rezultati Kupa

Studiram sociologiju na Filozofskom fakultetu u Beogradu. Dugo sam trenirala karate, ali sam ga nakon deset godina zamenila tekvondoom. Želja mi je da se u budućnosti bavim sportskim novinarstvom i da izveštavam sa velikih sportskih događaja.