Antić i Panić doneli prve bodove Singidunumu u USSB ligi

215

Počela je rukometna USSB liga, a prvi duel su odigrali Fakultet političkih nauka i Univerzitet Singidunum. Singi je posle preokreta slavio 24:19 (12:13), a meč je odigran u hali Sportskog centra Vračar.

Početak meča obeležila je jaka igra u odbrani oba tima. U prvih desetak minuta ni jedna ekipa nije imala prednost veću od jednog pogotka. Bilo je i dosta jakih faulova, a posle jednog od njih Jukanović i Milanković su zaradili isključenja. Prvi gol na utakmici delo je Stojanovića za vođstvo FPN-a, ali je na drugoj strani uzvratio Antić. Sokolov je posle ukradene lopte doneo prednost Singiju 2:1, a Petrović je pogodio za 2:2. U ovakvom ritmu su ekipe nastavile da igraju u narednim minutima, a prvu nešto osetniju prednost je FPN stekao preko Milankovića (9:7). No ovo vođstvo nije bilo dugog veka, jer je Mladenović postigao dva gola i tako neutralisao minus Singija. Marić je potom veoma lepo pogodio nebranjeni deo mreže Singidunuma, a Antić je svojim tada trećim golom doneo novo poravnanje rezultata. Do kraja poluvremena je ostalo oko tri minuta, a političari su se u finišu prvog dela igre nešto bolje snašli. Postigli su tri gola, a golman Dodić je odbranio dva šuta Singidunuma. Ipak, u dve situacije nije mogao da spreči pogotke protivnika, te se na pauzu otišlo rezultato 13:12 za FPN. U poslednjim sekundama prvog dvadesetominutnog dela igre, Sokolov i Stojanović su dobili dvominutne kazne.

Političari su dobro otvorili i drugo poluvreme. Napravili su seriju 3:1 (16:13) u uvodnim minutima nastavka meča, ali ovo nije obeshrabrilo tim Singidunuma. Preko Sokolova su postigli tri brza gola i vratili se potpuno u ovu utakmicu (16:16). Posle ovih serija golova, igrači oba tima su zaigrali nešto neorganizovanije, a ovu sekvencu je obeležilo šest izgubljenih lopti na obe strane. Petrović je nastavio da igra dobro te je pogodio za novo vođstvo FPN-ovaca 17:16, ali je odmah usledio odgovor preko Antića. Na 12 minuta do kraja, tim iz Jove Ilića je zatražio tajm-aut. Posle kratkog odmora, golmani obe ekipe su imali po jednu dobru intervenciju, a Singi je na desetak minuta do kraja meča uspeo da prelomi utakmicu. Napravili su novu seriju 3:0 (20:17) i tako rešili pitanje pobednika. FPN-ovci su nastavili da se trude i pokušavali su da stignu prednost protivnika, ali bezuspešno. Uspevali su da spuste vođstvo rivala na minus dva, ali to je sve što im je pošlo za rukom. Singidunum je igrao veoma jako u odbrani i nije dopuštao protivniku da se previše približi, a svaku priliku za kontru i gol su koristili maksimalno. Sigurnom igrom su igrači sa Voždovca priveli utakmicu kraju, a krajnji rezultat glasio je 24:19 u korist Singidunuma.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Sokolov sa 10 i Antić sa osam pogodaka, a treba istaći i bitnu rolu golmana Panića koji je odlično branio u momentima kada je njegov tim gradio prednost. U protivničkom taboru su se najviše istakli Marić sa sedam i Petrović sa šest golova.

Golman Singidunuma i jedan od najzaslužnijih za trijumf svoje ekipe Ognjen Panić govorio je o utakmici, a pohvalio je svoj tim posle velike borbe i trijumfa. „Ovo je bila dobra utakmica, oba tima su igrala dobro. Na početku smo igrali nešto slabije, nije nam išlo. U nastavku je bilo dosta bolje, ja sam počeo da branim neke šuteve i na kraju smo trijumfovali. Želeo bih da se zahvalim svojim saigračima na dobroj partiji i trudu“, kratko je rekao Panić.