Antić brojao do 36! Poljoprivrednici uz dosta muke bolji od Biologa

348

Košarkaši Poljoprivrednog fakulteta savladali Biološki fakultet rezultatom 69:65 (18:15, 16:16, 10:20, 25:14) i na taj način se plasirali u četvrtfinale ovogodišnje SUUB lige gde će se sastati sa važećim šampionom, ekipom FON-a. Utakmicu u  hali „Radivoj Korać“ obeležio je Antić sa 36 postignutih peona od kojih je 18 postigao u poslednjoj četvrtini uz skoro savršen šut iz igre.

Biolozi su sjano započeli ovaj meč sa nekoliko efektnih poena Tice. Ockoljić se na to nadovezao pogotkom iz tranzicije, pa je rezlutat na semaforu pokazivao je 1:7. Trgli su se Poljoprivrednici i uspeli da preokrenu rezultat na 8:7 posle poena iz reketa Janjuševića i slobodnih bacanja Bojovića. Prednost je nastavila da raste nakon što je Janjušević uspeo da prvo pogodi uz faul, a nakon toga i realizuje slobodna bacanja (15:7). Seriju je nastavio Antić i pogotkom uz faul posle ofanzivnog skoka doveo Poljoprivredni fakultet do prednosti od 18:11. Uspeo je pre kraja prve četvrtine Ockoljić da poenima iz kontre smanji zaostatak na tri poena i na kratak predah se otišlo rezultatom 18:15.

Drugu četvrtinu je otvorio Antić koji je svojim karakterističnim potezom, šutem sa poludistance iz levog ugla, povećao prednost na 22:15. Delovao je Antić u tim trenucima kao Džoel Embid koji istim ovim potezom izluđuje defanzivce sa druge strane Atlantika. Uspeli su Biolozi da se konsoliduju što je iskoristio Stojević, a kasnije i Ockoljić da  smanje zaostatak na samo pola koša razlike 22:21. Medjutim, Bojović i Todorović su potpomognuti Mitićem uspeli da do kraja prvog poluvremena iskombinuju još 12 poena što bi, da su bolje kontrolisali skok, bilo dovoljno za ubedljivo vođstvo. Biologe je u igri držao Đorđević koji je serijom ofanzivnih skokova uspeo da zaostatak učini podnošljivijim. Na kraju prvog dela igre rezultat je iznosio 34:31 u korist Poljoprivrednog fakulteta.

U drugom poluvremenu potpuni preokret u režiji Biologa započeo je Tica šutem sa poludistance, na šta je odgovorio Janjušević. A onda je duh Kobija Brajanta ušao u Zbiljića. Pogađao je nakon driblinga, iz naskoka, pogodio je trojku sa osam metara preko ruke  i doneo dvocifrenu prednost ekipi Biološkog fakulteta. Mnogo lopti su gubili tada Poljoprivrednici i time olakšavali posao Zbiljiću i odličnom Kaliniću. Uspeo je Antić da smanji razliku sa pet vezanih poena, mahom sa svoje pozicije, iz levog ugla. Tica i Stojević su vezali dva koša iz tranzicije i rezlutat je pred ulazak u poslednju četvrtinu glasio 44:51 u korist Biologa.

A u poslednjoj četvrtini, simultanka Antića! Postigao je 18 poena bez promašaja iz igre i bio nerešiva enigma za protivnički tim. Uspeo je odmah na početku , uz pomoć Bojovića, da smanji zaostatak na samo koš razlike 51:53. Na drugoj strani Zbiljić je nastavio tamo gde je stao u  trećoj deonici pa je vezao četiri poena mahom iz kontri i povećao prednost na plus šest 51:57. Usledila je furiozna serija igrača Poljoprivrednog fakulteta koji su predvođeni Antićem i Bojovićem preokrenuli rezultat na 62:59. Naročito je važan bio pogodak uz faul Bojovića koji je smanjio razliku na pola koša. Nakon tajm-auta, Tica je pogodio preko ruke za tri poena i izjednačio rezlutat na dva minuta pre kraja 62:62. Usledila je završnica za infarkt u kojoj je svaki napad izgledao kao poslednji. Biolozi su imali svoju šansu, ali je „Mamba mentality“ napustio Zbiljića koji je sa tri vezana promašaja van linije za tri poena, pored do tada blistave partije, zavredneo epitet tragičara utakmice. Na drugoj strani Antić je ostao hladan poput špricera i pogocima sa linije za slobodna bacanja odveo svoj tim do pobede od 69:65.

Najefikasniji igrač Poljoprivrednog fakulteta, a ujedno i cele utakmice, bio je Antić sa 36 postignutih poena uz sjajan procenat šuta iz igre. Kod Biološkog fakulteta najviše se istakao Zbiljić sa 18 postignutih poena.

Najzapaženiji pojedinac na ovom susretu, Pavle Antić, je nakon utakmice istakao da je poraz iz prethodne utakmice imao veliki uticaj na njihovu igru: „Morali smo da pribegnemo nekim alternativnim stvarima i u napadu i u odbrani  jer nismo imali rešenja za njihovu igru. Bili smo u kontra ritmu celu utakmicu, ali smo uspeli da se vratimo i čestitao bih momcima na tome. Očekuje nas teška utakmica protiv FON-a i najvažnije je da izvlačimo pouke iz ovakvih mečeva“, izjavio je za naš sajt najefikasniji akter ove utakmice.