Aničić vodio FON do tesne pobede protiv KPA

630

Rukometaši Fakuleta organizacionih nauka, predvodjeni raspoloženim Aničićem, savladali su Kriminalističko-policijsku akadmiju u drugom kolu ovogodišnje USSB lige, rezultatom 22:18.

U meč su i jedni i drugi ušli vrlo nervozno, pa su uvodnih pet minuta obeležili promašaji igrača na obe strane, uključujući i sedmerac koji je promašio kapiten FON-a, Jovanović. Nakon toga, FON je postigao dva gola preko Stefanovića i Aničića, dok je sa druge strane jedini pravi odgovor imao Lekić pa je rezultat bio izjednačen 2:2. FON-ovci su nakon toga furioznom igrom i serijom od 6:0, koju je predvodio Anićić, stigli do prednosti od 8:2, u čemu su im mnogo pomogle odbrane pouzdanog Jakovljevića pored kojeg nije bilo prolaza. Nakon nekoliko konfuznih napada rukometaša KPA, koji su ipak uspeli da postignu dva pogotka, i sigurne realizacije agilnog Stefanovića rezultat na poluvremenu iznosio je 10:4.

Kovačević Stefan
Drugo poluvreme donelo je više vatre na terenu, ali i sve bolju igru momaka iz Ulice cara Dušana, koji su predvođeni nezaustavljivim Grujičićem, serijom 11:5 stigli do rezultatskog egala na deset minuta do kraja meča, 15:15. Rezultatska klackalica je trajala još par minuta, nakon čega se Jakovljević ponovo razbranio, a  nezaustavljivi Aničić  uzeo stvar u svoje ruke i postigao tri vezana gola, što je FON-u donelo prednost od 18:15. Preloman trenutak ove utakmice desio se kada je nakon serije prigovora, Grujičić zaradio crveni karton i ostavio svoje saigrače na cedilu,jer KPA na utakmici nije imao izmene. FON je mirno priveo utakmicu kraju i zabeležio trijumf koji će im sigurno značiti u daljem toku takmičenja. Na kraju 22:18 za FON.
Crveni kartoni / 1
Najbolji igrač utakmice bio je Rastko Aničić, koji se zaustavio na šest golova od kojih su neki prebacili tas rezultaske vage na stranu FON-a. Kod KPA najviše se istakao Lekić koji je postigao sedam golova i tako zavredneo epitet najboljeg strelca utakmice. KPA je na utakmicu došao bez ijedne izmene, pa im stoga treba odati priznanje za otpor koji su pružili važećem vicešampionu.

Po završetku meča, kapiten FON-a, Milan Jovanović , rekao je da je zadovoljan pobedom, pogotovo zbog činjenice da njegov tim nije došao u najboljem sastavu i da nije odigrao na svom uobičajenom nivou: “Mi smo FON. Očekujemo uvek najviši plasman i ove godine potrudićemo se da se popnemo stepenik više i osvojimo prvenstvo”, istakao je za naš sajt Jovanović.