Alijagić i Anđelić doneli pobedu geografima protiv RAF-a

265

Futsaleri Geografskog fakulteta pobedili su kolege sa Računarskog fakulteta 3:2 (1:1) posle neizvesne završnice u okviru lige Univerzitetskog sportskog saveza Beograda. Najefikasniji je bio Gligorijević iz redova RAF-a sa dva postignuta gola, koliko je upisao i Anđelić u dresu Geografskog.

Anđelić je već u uvodnim minutima meča doneo Geografskom fakultetu prednost (1:0). Potom su usledile prilike na obe strane, od kojih se najviše ističe šut kapitena geografije Najčića. RAF je imao nekoliko pokušaja da sustigne prednost protivnika, a to im je “pošlo za nogom” preko Gligorijevića u 12. minutu. Igrač Računarskog je pogodio posle indirektnog udarca koji je dosuđen u korist njegovog tima (1:1). Do kraja poluvremena su timovi imali po tri šuta ka golu, no promene rezultata nije bilo.

Drugi deo meča je počeo prilikom za Sretenovića, no geografi nisu uspeli da ponovo dođu do vođstva. To se ipak desilo u 26. minutu meča kada je opet pogodio Anđelić. To je primoralo tim RAF-a da zatraži minut pauze, prvo u 28. a zatim i 33. minutu. Nije bilo previše prilika do pred kraj meča kada je Gligorijević iskoristio prvu pravu šansu za RAF u drugom poluvremenu i izjednačio na 2:2. Ostalo je još nekoliko minuta igre, te geografi nisu odustajali od želje za pobedom. Napadali su, a ta upornost im se isplatila u 38. minutu kada se sam pred golom našao Alijagić koji je pogodio za konačnih 3:2.