Akademija poslovnih strukovnih studija novi šampion!

840

Košarkaši Akademije poslovnih strukovnih studija postali su šampioni USSB lige za 2019. godinu, nakon što su u finalnoj utakmici bili bolji od ekipe Univerziteta Singidunum rezultatom 47:39 (10:11, 12:15, 10:3, 15:10). Napadački ne baš atraktivna utakmica zatvorila je finalni dan u hali ,,Ranko Žeravica”, a pobednika je rešila nešto čvršća odbrana košarkaša iz Kraljice Marije u drugom poluvremenu, koji su upisali čak 10 deset skokova više od protivnika.

Blokada Popovića otvorila je večernji susret, da bi potom njegov saigrač Kovačević doveo Singidunum u prvo vođstvo (0:2). Razliku je prepolovio Cvejić, a onda su usledile dve blokade košarkaša Akademije. Nakon druge, kontru je realizovao Mladenović preokrenuvši rezultat u korist svog tima (5:4). Za novi preokret i ponovno vođstvo Singidunuma sredinom deonice pobrinuo se raspoloženi Popović pogotkom van linije 6,75, što igrači Akademije nisu uspeli da neutrališu do kraja, te su na prvu pauzu otišli sa minimalnim zaostatkom od 11:10.

Igrači oba tima započeli su pogocima drugi period igre. Potom je Singidunum krenuo sa čvršćom odbranom što je uticalo na manjak rešenja u napadu Akademije i veliki broj pokušaja za tri. Na sreću ekipe iz Danijelove ulice, niti jedan od tih pokušaja nije pronašao put do koša i prednost na tajm-autu bila je +5 (14:19). Po povratku na parket, ponovo su i jedni i drugi počeli naizmenično da pogađaju, a ,,step bek” Popovića samo je podigao na noge navijače Singidunuma. Do poluvremena uspeli su da sačuvaju prednost, koja je na kraju iznosila 26:22.

Tomašević R. 24  Popović 23

Treću četvrtinu obeležile su mnogobrojne izgubljene lopte na oba kraja parketa, ali i ,,buđenje” i preokret ekipe Akademije. Iako je Singidunum prvi došao do poena u ovom delu igre preko Rosića, košarkaši Akademije poslovnih strukovnih studija preokrenuli su rezultat zahvlajujući trojkama koje su pogodili Stanojević i Cvejić. Čvrsta odbrana Akademije dozvolila je još samo jedan koš Singidunumu u trećoj deonici, i to sa linije penala, pa su u poslednji kvartal ušli sa prednošću od 32:29.

Blokade  1  3

Poslednjih ovosezonskih deset minuta proteklo je uglavnom u prekidima i slobodnim bacanjima. Košarkaši Singidunuma trudili su se da sustignu prednost protivnika, ali nisu imali rešenje u odbrani za raspoložene Tomaševića i Cvejića. Brzo su ispunili bonus, pa je do kraja utakmice ekipa Akademije izvela čak 14 slobodnih bacanja. Stanojević, kojeg su najviše puta faulirali košarkaši Singidunuma, mahom je bio precizan za Akademiju sa penala, došavši tako do dvocifrenog učinka, čime je postavio i konačan rezultat od 47:39.

U ekipi Akademije poslovnih strukovnih studija najviše poena ubacili su Radivoje Tomašević i Stanojević – 13, dok je Cvejić bio takođe dvocifren sa 10. Kod poražene ekipe Univerziteta Singidunum najefikasniji sa 11 poena bio je Rosić.

Radivoje Tomašević, košarkaš Akademije poslovnih strukovnih studija i MVP utakmice, rekao je da je u drugom poluvremenu njegov tim popravio greške iz prvog dela utakmice i da ih je to dovelo do pobede: ,,Prvo poluvreme nismo započeli baš kako smo očekivali. Ništa nismo mogli da pogodimo za tri poena. Odbrana je isto bila na jako slabom nivou i to je rezultiralo ovako slabim rezultatom. Već u drugom poluvremenu smo to poboljšali, naročito odbranu, a i šut nas je krenuo. Početkom četvrte četvrtine smo uspeli da prevedemo rezultat u našu korist i na kraju zasluženo slavimo. Čestitao bih ekipi Singidunuma na fer i korektnoj igri”, završio je Tomašević.

Prethodni tekstTrojke odlučile – FSFV šampion USSB lige!
Naredni tekstDivjak ponovo nezaustavljiva za Mašinski!