Timska pobeda ICT-a

869

Košarkaši Visoke škole ICT-a deklasirali su Vojnu akademiju rezultatom 91:44 (25:13; 32:9; 20:14; 14:8) i time na najbolji mogući način krenuli u odbranu titule. Prošlogodišnji prvaci USSB lige su agresivnom odbranom i lakim poenima iz tranzicije vrlo brzo napravili dvocifrenu razliku i rutinski priveli meč kraju, gde ni u jednom trenutku nisu dozvolili svojim protivnicima da uhvate priključak i učine meč zanimljivijim.

Izabranici trenera počeli su od samog starta utakmice koncentrisano i motivisano sa agresivnošću u odbrani i jasnom vizijom u napadu, dok su sa druge strane vojnici bili neorganizovani. Igra momaka sa opštine Palilula se svodila na igru u reketu, pošto su bili značajno viša ekipa, tako da su se razigrali Drobnjak, Milošević i Kaljević dok su sa druge strane poene za ekipu Vojne akademije postizali Aleksić, Pavlović i Mančev posle individualnih poteza. Rezultat je u tom trenutku iznosio 13:6 u korist ICT-a. Do kraj četvrtine prošlogodišnji pobednici su ubacili u veću brzinu i na prvi mali odmor otišli su sa dvocifrenom prednosti od 25:13.

Krstić V

Druga četvrtina donosi još bolju košarku ekipe ICT-a, dok se igra vojnika upotpunosti raspala i kao rezultat svega toga je ubedljivo dobijena četvrtina momaka sa opštine Palilula od čak 23 poena razlike, (32:9). Jedni raspoloženi za igru u ekipi Vojne akademije bio je Dobranić koji je i postigao većinu poena za svoju ekipu u ovom periodu, 6, dok su košarkaši ICT-a nastavili da igraju svoju košarku. Ovaj period igre obeležila je i ubedljivo najlepši akcija na ovoj utakmici, a to je nabacivanje Šakotića na tablu i kucanje Drobnjaka. Najefikasniji u ovoj četvrtini u ekipi ICT-a bio je upravo Drobnjak sa 12 poena.

Posle velike pauze ekipa ICT-a je malo povukla ručnu, tako da je ova četvrtina bila nešto zanimljivija u rezultatsko smislu, ali su i ovu deonicu ipak dobili izabranici trenera Milenkovića, 20:14. Dobru partiju nastavio je da pruža Dobranić koji je i u ovoj četvrtini predvodio svoju ekipu sa 6 poena, dok je na drugoj strani tim ICT-a ovoga puta izbacio Miloševića koji je postigao 8.  Rezultat pred poslednji period iznosio je 77:36 u korist ICT-a.

Pošto se pitanje pobednika praktično rešilo na kraju prvog poluvremena u poslednju deonicu se ušlo nešto opuštenije na obe strane, pa je viđeno i nešto više promašaja. Razlika je nastavila da raste i u 37 minutu poenima Dmitrovića ona je bila najveća i iznosila je čak 49 poena. Do kraja utakmice vojnici su pokušali da smanje rezultat šutiranjem van linije 6,75, ali ta taktika nije urodila plodom tako da je konačni rezultat ove utakmice iznosio 91:44 u korist ekipe ICT-a. Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Drobnjak sa 25 poena, doka je sa druge strane jedini raspoloženi bio Dobranić sa 15 poena.