5 strelaca za pobedu KPU-a

397

MEF fakultet doživeo je poraz u 2. kolu USSB lige studenata od Kriminalističko-policijskog univerziteta rezultatom 2:5 (1:3).  Za MEF Bogdanović i Lukić su bili strelci. Utakmica je obilovala prilikama, i jedan i drugi tim su napadali, međutim KPU je svoje šanse iskoristio i ovom pobedom došao do prvih bodova u novoj sezoni.

Futsaleri KPU-a su krenuli sa napadima od starta meča. Do 6. minuta su čuvali loptu i kroz pas pokušavali da pronađu prostora za udarac. Petrović se dobro pozicionirao i savladao Tomića udarcem iz kaznenog prostora za 0:1. Jovanović se našao u prilici kada je driblingom izbacio jednog igrača i lob udarcem pokušao da matira golmana, međutim lopta je završila iznad prečke. Uzvratila je ekipa MEF-a 4 minuta kasnije kada je odbijenu loptu u mrežu sproveo Bogdanović u 10. minutu (1:1). Jovanović je krunisao dobru partiju u ovom delu igre pogotkom u donji deo mreže. 13. minut se igrao kada je na semaforu pisalo 1:2. Da se na poluvreme ode sa 2 gola prednosti postarao se Mihajlović koji je poslao loptu u nebranjeni deo gola i time se poluvreme završilo rezultatom 1:3.

Pandurović M.
Drugo poluvreme su obe ekipe počele poziciono, bez rizika. Kako je vreme prolazilo tako su igrači postajali sve nervozniji te je Nešić dobio žuti karton u 24. minutu. U 26. minutu MEF je uspeo da smanji rezultat na 2:3. Gol je postigao Lukić na asistenciju Erića. Inicijativu su preuzeli nakon pogotka igrači Kriminalističko-policijskog univerziteta. U 29. minuti se inicijativa isplatila, kada je Mijanović natrčao na odbitak i sproveo ga u mrežu za 2:4. Ovaj gol je uticao na futsalere MEF-a jer su morali da dostignu 2 gola prednosti. Antonijević i Erić su pokušali da savladaju Nikolića, međutim nisu bili dovoljno precizni. Promašaje MEF-a iskoristio je Balović u poslednjem minutu meča kada je postavio konačnih 2:5 za KPU.

Milan Jovanović jedan od najzapaženijih igrača Kriminalističko-policijskog univerziteta smatra da su bili za nijansu bolji od MEF-a. “Utakmica sa mnogo prilika sa obe strane. Oba tima su dala maksimum. Bila je fer i korektna borba, nije bilo faulova za iznuđivanje penala što je veoma važno. Primili smo dva gola na naše greške. Neuigrani smo i dalje, sastajemo se od vikenda do vikenda, ali koristimo svaku šansu koja nam se ukaže. Bolji tim je pobedio, a protivnicima svaka čast na borbi”, poručio je Jovanović.