4 na 4 partija pripala ETF-u!

368

Košarkašice Elektrotehničkog fakulteta pobedile su u okvriu drugog vikenda Lige Univerziteta u Beogradu ekipu Filološkog fakulteta sa ubedljivih 66:29 (18:8, 16:11, 14:6, 18:4) i time došle do druge pobede u takmičenju. Tri košarkašice u redovima ETF-a došle su do dvocifrenog broja poena, a najistaknutija bila je Kovačevićeva koja je ubacila 14.

Usled nedovoljnog broja košarkašica Filološkog, prvi nedeljni meč u zemunskoj ,,Vizuri” odigran je 4 na 4. Nedostatak izmena u ekipi Filološkog ispostavio se kao ključan za rezultat ovog susreta, jer četiri igračice koje su igrale svih 32minuta nisu imale dovoljno snage da pariraju protivnicama koje su se neprestano menjale i sveže vraćale na parket. U pojedinim trenucima prvog poluvremena uspevao je Filološki da dođe do igre i nekoliko napada uzastopno rešavao je poenima, ali to nije dugo trajalo, te je ETF trojkama Kovačevićeve u prvoj i poenima tandema Stojanović-Tanasković u drugoj četvrtini na poluvreme otišao sa ubedljivih 34:19.

Situacija na parketu nije se promenila ni u nastavku utakmice. Još ubedljivije bile su igračice iz Bulevara kralja Aleksandra u drugom poluvremenu i iz napada u napad samo su uvećavale prednost. 18 ofanzivnih skokova, naspram samo tri Filološkog, jasan su pokazatelj dominacije ETF-a na ovom susretu. Drugo poluvreme obeležila je i Radovanovićeva sa osam poena, koja je koristila asistencije saigračica sa svih pozicija na terenu. Utakmica je na kraju završena bacanjima Kovačevićeve i počasnim poenima Radonjićeve za 66:29.

Tanasković M. 89

Najefikasnija košarkašica ETF-a bila je Kovačevićeva sa 14 poena, a pratile su je u pobedničkoje ekipi Stojanovićeva sa 12 i Milićevićeva sa 10. U ekipi Filološkog fakulteta 15 poena ubacila je Živojinovićeva, koja je i uprkos ubedljivom porazu svoje ekipa bila najefikasnija igračica utakmice.