Duel dva Milenkovića pripao Arhitektonskom

968

Košarkaši Arhitektonskog fakulteta savladali su Filozofski fakultet rezultatom 55:50 (15:9, 25:11, 9:14, 6:16) u meču plej-auta Lige Univerziteta u Beogradu odigranom u hali „Radivoj Korać“. U pobedničkom sastavu istakao se Uroš Milenković sa 27 postignutih poena, dok je kod filozofa najbolji pojedinac bio Đorđe Milenković sa 22 poena.

Početna četiri napada na utakmici realizovana su (4:4), nakon čega je usledila serija grešaka filozofa što je njihov rival znalački iskoristio. Prvo je Žikić bio polovičan sa linije za slobodna bacanja, zatim je Uroš Milenković sam sebi iskreirao dva pogotka u reketu, a niz je nastavio Stankić pogotkom sa poludistance (11:4). Jednim pogođenim penalom nakratko je prekinut niz arhitekata koji su pogodili još dve dvojke (15:5). Prva četvrtina okončana je pogocima Grandova i Lazića, za smanjenje zaostatka na šest (15:9).

96 Dimitrije Milić 2p
Ekipe su bile raspucane u uvodna tri minuta drugog kvartala, po tri različita igrača na obe strane upisala su se u listu strelaca (24:16). Od tog trenutka pa do kraja prvog poluvrmena Arhitektonski je napravio ključnu zalihu. Pronalazili su rupe u protivničkoj odbrani i lako branili njihove napade. Uroš Milenković bio je nezaustavljiv sa čak deset poena u tom periodu. Jedine koševe za Filozofski fakultet dao je Đorđe Milenković, pa se na pauzu otišlo sa rezultatom 40:20 u korist njihovog rivala.

Isti igrač poenterski je otvorio i nastavak igre, ali ubrzo je njegov tim bio u najvećem zaostatku (44:23). Arhitekti su se previše opustili u narednom periodu, što je Filozofski kažnjavao, ipak propuštajući da značajnije ublaži minus (44:29). Dvojkom Dragovića i trojkom Pešića na jednoj, kao i pogocima Milinkovića za tri i Nikolića za dva na drugoj strani, okončana je treća četvrtina (49:34).

Završni period obeležilo je „buđenje“ filozofa i nezainteresovanost arhitekata za ubedljivijom pobedom. Đorđe Milenković prevodio je svoju ekipu sa pet poena u uvodna tri minuta, a pratili su ga Butovski koji je položio na drugi obruč i Milinković koji je pogodio trojku. Popović je na drugom kraju terena dao četiri od šest poena svog tima (55:44). Filozofski nije imao veće šanse do kraja susreta, ipak uspeli su da ublaže poraz (55:50).