Učitelji ubedljivo protiv oslabljenih veterinara

613

U okviru devetog kola SUUB lige košarkaši Učiteljskog fakulteta ubedljivo su savladali ekipu Fakulteta veterinarske medicine rezultatom 65:38 (13:3, 21:10, 17:18, 14:7). Najefikasniji na meču bio je Uroš Tubić sa 16 postignutih poena, a osim njega istakli su se i Aleksa Marković sa devet i Uroš Radović sa sedam poena.

Prvu deonicu na meču obeležila je dominacija Učiteljskog fakulteta koji je odmah na startu poveo sa 4:0 poenima Radovića. Zahvaljujući faulu učitelja, Railić se našao na liniji slobodnih bacanja i pogodio jedno od dva, time smanjivši prednost suparničke ekipe na 4:1. Vođstvo Učiteljskog fakulteta povećao je Marković postigavši poene u reketu i iznudivši mogućnost za dodatno slobodno bacanje, koje je promašio (6:1). U sledećem napadu, Milić je pogodio šut sa poludistance i time rezultat doveo do 6:3. Ekipa Učiteljskog fakulteta je uz pomoć prekršaja protivnika ali i peciznog šuta Markovića i Grbe obezbedila ubedljivu prednost na kraju prve četvrtine (13:3).

14 Pavlović Marko 13 Marković Đorđe
Druga četvrtina počela je čvrstim prodorom Railića (13:5). Naredna tri napada pripala su ekipi Učiteljskog fakulteta koja je vezanim trojkama Grbe, Alekse i Đorđa Markovića dostigla prednost od 21:5. FVM je postignutim pogocima sa linije za 3 poena Milića i Railića smanjio prednost učitelja, a konačnih 34:13 postavio je uigran trio ekipe Učiteljskog fakulteta A. Marković, Đ. Marković i Grba uz pomoć niza ukradenih lopti.

Trećih osam minuta započeli su Grba i Tubić dobrom saradnjom i pogotkom iz reketa (36:15). Napadi su se naizmenično realizovali do rezultata 41:22 kada je došlo do postignutih koševa van linije od 6.75m za obe ekipe i rezultata od 31:47. Poslednja dva napada pripala su Grbi i Đ. Markoviću koji su, zahvaljujući svojim ofanzivnim skokovima i prekršajima protivničke ekipe došli do poena i postavili velikih +20 za svoju ekipu (51:31).

Poslednji period obeležili su veliki promašaji obe ekipe i nagli pad kvaliteta igre propraćen malim brojem postignutih poena. Po jedna ukradena lopta s obe strane, trojka Railića za FVM i serija pogodaka Đ. Markovića postavili su konačnih 65:38.

Ukradene lopte 3 10
Jedan od najistaknutijih igrača na meču, Aleksa Marković pobedu je pripisao preciznim šutevima svoje ekipe kao i oslabljenom sastavu FVM-a. „Zadovoljni smo utakmicom, dobro smo šutirali i igrali dosta čvršće od protivnika. To nam je i donelo ovu lepu pobedu. Ne treba zanemariti i to da je FVM došao u znatno slabijem sastavu. U nastavku sezone poradićemo na odbrani koja mora da bude čvršća, ali i na procentu šuta“, dodao je Marković.

Prethodni tekstOslabljeni FPN ipak slavio
Naredni tekstETF savladao PBF
Iva Jevtić - studentkinja novinarstva i komunikologije na Fakultetu političkih nauka Univerziteta u Beogradu, veliki ljubitelj košarke i budući košarkaški sudija, strastveni navijač Partizana, san mi je da jednog dana imam svoju emisiju u kojoj bi gostovali svi prestižni srpski, pa i svetski sportisti, treneri, sudije, novinari ali i drugi poznavaoci sporta