Singidunum preokretom do pobede!

340

Futsaleri Univerziteta Singidunum slavili su protiv Geografskog fakulteta rezultatom 4:3 (1:2) u okviru 5. kola Prvenstva studenata koje organizuje Univerzitetski sportski savez Beograda. Najzapeženiji pojedinac na meču bio je futsaler Singidunuma Srdanović postignuvši dva pogotka, dok je za geografe jedan gol postigao Alijagić.

Visok tempo igre obeležio je početak utakmice. Ni jedna ni druga ekipa nisu dopuštale udarce prema svom golu. U 9. minutu Novčić je postigao gol na asistenciju Milića promenivši rezultat na 0:1 za Geografski fakultet. Samo minut trajalo je slavlje geografa jer je rezultat bio nerešen. Srdanović je došao do odbitka i poslao loptu u nebranjeni deo mreže za 1:1. Do tajm-auta Singidunuma igralo se brzo uz dosta kratkih paseva. Nakon kratkog predaha došlo je do promene rezultata. Ponovo je u vođstvo došla ekipa Geografskog fakulteta. Igrao se 18. minut kada je Novčić petom pronašao Šobota i ovim golom poluvreme je završeno rezultatom 1:2 za geografe.

27 Mijailović V. 31 Šobot M.
Drugo poluvreme počelo je u istom ritmu kao i prvo. Golman Geografskog fakulteta Jovanović odbranio je nekoliko šansi u ovom periodu meča. Neiskorišćene šanse Singidunuma iskoristili su geografi u 27. minutu kada su poveli sa 1:3. Alijagić je istrčao kontru i u situaciji jedan na jedan bio je precizan. Pokušavali su futsaleri Univerziteta Singidunum da smanje prednost i uspeli su u 31. minutu kada je Jovanović poslao neodbranjiv udarac za 2:3. Drugi žuti karton Novčića direktno je uticao na ishod na meču. Samo nekoliko sekundi nakon dobijenog crvenog kartona ekipa Singidunuma je iskoristila igrača više i rezultatski se vratila u igru. Igrao se 32. minut kada je Jovanović postigao gol za 3:3. Psihološku prednost iskoristili su igrači Singidunuma da naprave potpuni preokret 13 sekundi pre kraja. Srdanović je iskoristio grešku protivnika i postigao gol postavivši konačan rezultat 4:3 za Univerzitet Singidunum.

Najefikasniji futsaler Univerziteta Singidunum Milan Srdanović izrazio je nezadovoljstvo odigranom utakmicom uprkos pobedi. “Apsolutno sam nezadovoljan kako smo odigrali. Dobro je što je došla dok smo još uvek u takmičenju po grupama. Vratili smo se sa “EURIADE” umorni, ali smo ipak pobedili. Postigli smo gol u poslednjoj sekundi, što se dešavalo i u prošlim sezonama gde smo čak i osvojili titulu nakon takvog pogotka i nadam se da ćemo je osvojiti i ove sezone”, izjavio je Srdanović.

Singidunum je trenutno prvi u grupi A sa 9 poena i gol razlikom od 30:5, dok se geografi nalaze na drugoj poziciji sa 6 bodova i gol razlikom 10:8.