Policajci nadigrali vojnike

253

Košarkaši Kriminalističko-policijske akademije savladali su kolege sa Vojne akademije rezultatom 49:38 (18:9, 17:10, 11:12, 3:7) u hali KK Žarkovo u okviru petog kola USSB lige.

Utakmicu je otvorio košarkaš Vojne akademije Jovanović pogotkom sa distance. Odgovor policajaca bio je munjevt, serijom 7-0, dvojkama Nušića i Trboljevca i trojkom Ilića (7:2).Seriju prekida Davlović polaganjem u kontri (7:4). Tokom cele četvrtine policajci su imali veću koncentraciju i uspevali su čvrstom odbranom da dolaze do lakih poena. Pri rezultatu 11-6  Ilić pogađa sa distance, zatim krade loptu i polaže za vođstvo od devet razlike (15:6). Do kraja prve deonice viđena su dva pogotka uz faul, Jovanović sa jedne, odnosno Nušić sa druge strane.

Uvodni minuti druge deonice bili su prilično ujednačeni. U 14 minutu Nušić postiže šest uzastopnih poena i odvodi svoju ekipu na dvocifrenu prednost (28:14). Seriju od šest poena prekinuo je Davlović preciznim šutem sa distance (28:16). Do kraja poluvremena ponovo se razigrao Ilić i uspeo da poentira najpre uz faul, pa van linije 6,75. Uz zvuk sirene sa pola terena Milanović je uspeo da ublaži prednost (35:19).

U trećih 10 minuta viđena je prava rezultatska klackalica. U drugo poluvreme vojnici su ušli znatno motivisaniji i čvršćom odbranom nisu dopuštali protivniku lake poene kao u prvom delu. Igralo se poen za poenom. Za KPA nastavili su da pogađaju Nušići Ilić, a za Vojnu Davlović i Tasić. Prilično ujednačena četvrtina pripala je policajcima koji su postigli poen više (46:31).